حجت الاسلام عزت زمانی مطرح كرد؛

سند منحوس ۲۰۳۰ قصد اجرای اهداف نظام سلطه را دارد

سند منحوس ۲۰۳۰ قصد اجرای اهداف نظام سلطه را دارد به گزارش جوان بین، معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: سند منحوس 2030 با اجرای نوعی استعمار جدید می خواهد اهداف نظام سلطه را توسط خودمان و نظامات مان محقق سازد.به گزارش جوان بین به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین رضا عزت زمانی معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در نشست معرفی نمایشگاه تخصصی مسجد و اداره جامعه انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز انقلاب اسلامی با درنوردیدن مسیر گوناگون و پشت سر گذاشتن دشمنی ها، فشارها و ضربات سهمگینی که هرکدام از آنها می توانست حکومت و دولتی را سرنگون کند به برکت اسلام ناب و مجاهدت های علما و شهدا، امروز میراث دار حرکت دوده مقابل السلام است.
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی اضافه کرد: انقلاب اسلامی در برخورد با یک تمدن و نظامی که شیطان در عالم برپا کرده بود تا هویت و شرافت انسانی را از انسان سلب کند و آنرا به کالایی مبدل سازد که ریزه خوار دستگاه شیطان باشد، شکل گرفت. پس انقلاب اسلامی برمبنای دستورالعمل سیاسی اسلام ناب با محوریت و مجاهدت مردم در اقصی نقاط این کشور به برکت مجامع و محافلی که اسلام پایه آنها و مساجد میدان دار آنها بودند صورت گرفت و به برکت همین مساجد و راهنمایی ها و رهنمودهای علمای اسلام توانست مسیر تعالی را طی نماید.
عزت زمانی بابیان این که حکومت اسلامی و ولایت فقیه در حوزه نظامات سیاسی در مقابل نظام طاغوت قد برافراشته و ایستادگی کردند اذعان داشت: اسلام در عرصه های مختلف دیگری نیز دارای دستورالعمل، راه حل، ساختار و نظامات مختلف برای اداره جامعه است؛ بدین سبب می توان گفت اسلام برای اداره حوزه های اقتصادی، اجتماعی و بخش های فرهنگی دارای ظرفیت عظیمی است که این ظرفیت ها باید به برکت انقلاب اسلامی به منصه ظهور برسند.
وی افزود: نظاماتی در طول این سال ها بر این کشور حاکم بوده است گاهی کوتاهی ها، فراز و نشیب ها و عدم توجه های ما سبب شده ظرفیت ها و سرمایه های عظیم اسلام، دیده نشوند اگر ما مسجد را به عنوان مرکز اداره جامعه و حکومت اسلامی و سرمایه محتوایی اسلام را برای اداره جامعه یک حقیقت می دانیم، فرآوری و تبدیل آن به ساختار و نظامات اجرائی یک امر اساسی و کلیدی است این در حالیست که بار مسئولیت این حرکت، بر دوش حوزه های علمیه است. حوزه های علمیه همانطور که انقلاب را ایجاد و در حوزه های مختلف پشتیبانی کردند امروز موظف می باشند حرف، مدل و برنامه خودرا برای اداره جامعه معرفی و ارایه کنند.
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی با تکیه بر این که کوشش های مستمر و مختلفی صورت گرفت همین طور راه هایی طی شد تا مسجد و جایگاه آن همین طور روحانیت به مثابه امام جامعه به عنوان مدل اصلی و کلیدی و شاهراه تحقق اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی معرفی شوند، اظهار داشت: نظامات لیبرال و نئولیبرال این مدل را نمی پسندند چونکه آن چیزی که اساساً مردم را در مقابل هجمه ها و ساخت های آنها در عالم بسیج کرده، اندیشه اسلام ناب است البته امروز شکست و تزلزل لیبرال و نئولیبرال برای همه بارز شده است این تفکر در نظامات پولی و مالی، نظامات اجتماعی، هویت انسانی، جایگاه زن و حقیقت انسانیت در تمام این موارد به بن بست رسیده است و سنگرهایی که نظام سلطه و نئو لیبرال به وجود آورده توسط اسلام ناب، درحال فروپاشی است طوری که حتی اندیشمندان آنها در مقابل تفکر و مبانی خود موضع گیری می کنند و این نشانه شکست تفکر لیبرال و نئو لیبرالیسم در جهان است.
حجت الاسلام عزت زمانی اظهار داشت: امروز حقیقت اسلام در عرصه اداره جامعه باید نمایان شود؛ تلاش مجموعه های مختلف برای احیای هویت مسجد، تحقق جایگاه باعظمت مسجد در اداره جامعه، مایه افتخار است. «نشست معرفی نمایشگاه تخصصی مسجد و اداره جامعه» فرصتی ایجاد کرد تا نظریات اندیشمندان و سرمایه های مختلفی که در مجامع علمی ما در عرصه های علمیه تولید و درباره ی آنها، بحث، گفتگو و تبادل اندیشه شده که برگرفته از مکتب ناب دوده مقابل السلام، آیات و روایات است، به بهترین شکل مطرح شوند.
وی افزود: ما باور داریم که اسلام می تواند برای همه عرصه ها پاسخ داشته باشد پس این جلسه، نقطه شروع و عزیمتی برای تحقق اجرای برنامه های کلیدی در ادارهٔ جامعه توسط مسجد است. مباحثات و نشست ها حضور و مشارکت های علما و اندیشمندان مختلف در این مساله می تواند ما را در این راه کمک نماید.
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: امروز مردم جامعه باید حقیقت و توانایی اسلام را در اداره جامعه مشاهده کنند؛ تا جامعه امیدوارتر و محکم تر در راه تحقق اهداف انقلاب اسلامی و تمدن اسلامی حرکت نماید. تمدن اسلامی برنامه ها و اندیشه های بدیع و مختلفی برای ارائه دارد و اولویت هایی را برای خود مشخص کرده است و برای مقابله با سند منحوس ۲۰۳۰ که ما فقط گاهی به عنوان نظام تربیتی و مسائل و راهبردهای تربیتی به این سند معطوف می شویم، راهکارهای بهادار ای ارایه داده است.
وی در آخر تصریح کرد: سند منحوس ۲۰۳۰ در حوزه های ۱۷ گانه تمام آرزوها و اهداف دستگاه طاغوت، لیبرال و نئولیبرال را در نظر گرفته تا اجرا نماید و در قالب یک نوع استعمار جدید می خواهد تا این اهداف را توسط خودمان و نظامات مان؛ محقق سازد و مانع اقتدار و پیشرفت ملت ما شود البته مدل و الگویی در عرصه اولویت هایی دوازده گانه تمدنی اسلام ناب طراحی شده و در اختیار تمام مجامع علمی قرارگرفته است که از مبانی تا مراحل تحقق و اجرا، دارای برنامه و طراحی است و طرح ها و حرف های تازه ای برای گفتن دارد.


منبع:

1402/07/08
14:56:39
5.0 / 5
209
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان