تشخیص سریع یک بیماری مرگبار با هوش مصنوعی

تشخیص سریع یک بیماری مرگبار با هوش مصنوعی به گزارش جوان بین، همشهری آنلاین نوشت: هوش مصنوعی می تواند پیش بینی نماید یک نفر تا 10 سال آینده آیا به حمله قلبی مبتلا می شود یا نه. طبق مطالعه جدید پژوهشگران دانشگاه آکسفورد، این فناوری می تواند جان هزاران نفر را نجات دهد و در عین حال درمان حدودا نیمی از بیماران را سرعت ببخشد.


این مطالعه که توسط بنیاد قلب بریتانیا (BHF) انجام شد، به بررسی این مساله پرداخت که چگونه هوش مصنوعی می تواند دقت سی تی اسکن های قلب را که برای تشخیص انسداد یا تنگ شدن شریان ها استفاده می شود، بهبود بدهد.
پروفسور چارالامبوس آنتونیادس، رییس پزشکی قلب و عروق در BHF و مدیر مرکز تصویربرداری در آکسفورد، اظهار داشت: مطالعه ما نشان داد که تعدادی از بیمارانی که با درد قفسه سینه به بیمارستان مراجعه می کنند و اغلب به آنها اطمینان داده می شود مشکلی وجود ندارد و به خانه باز می گردند در معرض خطر بالای مبتلاشدن به حمله قلبی در دهه آینده، حتی در صورت عدم وجود علایم بیماری در شریان های قلب هستند.
طبق این مطالعه ارائه تصویری دقیق از احتمال خطر می تواند به پزشکان در روند درمان خیلی از بیماران قلبی تاثیر مثبت بگذارد. پژوهشگران داده های بیش از ۴۰هزار بیمار را که در ۸ بیمارستان بریتانیا تحت سی تی اسکن معمول قلب قرار می گرفتند، با میانگین زمان پیگیری ۲.۷ سال تحلیل و بررسی کردند. ابزار هوش مصنوعی بر روی ۳۳۹۳ بیمار دیگر در طول حدودا ۸ سال آزمایش شد و قادر به پیش بینی دقیق خطر حمله قلبی بود. سپس نمرات خطر به وجود آمده توسط هوش مصنوعی برای ۷۴۴ بیمار به پزشکان ارائه شد که در نتیجه ۴۵ درصد برنامه های درمانی آنها توسط پزشکان تغییر داده شد.
آنتونیادس اضافه کرد: ما امیدواریم که این ابزار هوش مصنوعی به زودی در سراسر سیستم درمانی بریتانیا پیاده سازی شود و به جلوگیری از هزاران مرگ و میر قابل اجتناب ناشی از حملات قلبی سالانه در بریتانیا کمک نماید. آنها دریافتند افرادی که نتایجشان نشان دهنده تنگ شدن قابل توجه سرخرگ ها بود، بیشتر در معرض حمله قلبی جدی بودند، اما دوبرابر تعداد بیمارانی که هیچ تنگی قابل توجهی نداشتند، گرفتار حملات قلبی شدند که گاهی کشنده بود.
بیشتر بخوانید:
این قاتلان ترسناک پشت خورشید پنهان شده اند دهقانی: ساخت داخل «تجهیز حفاری هدایت پذیر دورانی»، تحولی فناورانه در صنعت نفت ایران است چهره آشنای تازه ترین گوشی گرانقیمت سامسونگ/ عکس پروفسور سر نیلش سامانی، مدیر پزشکی در BHF، اظهار داشت: این تحقیق نقش باارزش فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی در شناسایی افرادی که بیشتر در معرض خطر حملات قلبی در آینده هستند را نشان میدهد.
۵۸۵۸1402/08/24
15:31:51
5.0 / 5
95
تگهای خبر: پزشك , پژوهش , دانشگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان