کیف گمشده در فضا پیدا شد، عکس

کیف گمشده در فضا پیدا شد، عکس به گزارش جوان بین، ایسنا نوشت: کیف ابزار گمشده فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی در یک تصویر جدید تلسکوپی می درخشد.


دو فضانوردی که در ایستگاه فضایی بین المللی درحال پیاده روی فضایی بودند، بطور بی خطر کیف ابزاری را از دست دادند. این جسم براق که با دوربین شکاری قابل مشاهده می باشد، در فیلمی که توسط پروژه تلسکوپ مجازی در روز چهارشنبه(۱۵ نوامبر) گرفته شده بود، نمایان شد.
جیانلوکا ماسی(Gianluca Masi) بنیانگذار پروژه در اطلاعیه ای در کنار تصویر نوشت: تصویر بالا از یک تصویربرداری دو ثانیه ای حاصل شده است. این جسم مانند یک نقطه نورانی تیز در مرکز بنظر می رسد در صورتیکه سایر ستاره ها خط های کشیده در پس زمینه از خود بجای گذاشته اند.
آژانس فضایی ناسا در روز یکم نوامبر نوشت، فضانوردان ناسا یاسمین مقبلی و لورال اوهارا درحال انجام یک تعویض قطعه آرایه خورشیدی چالش برانگیز بودند که کیف ابزار آنها بطور ناخواسته در فضا رها و گم شد.
مقامات آژانس فضایی ناسا نوشتند: کنترل کننده های پرواز با بهره گیری از دوربین های خارجی ایستگاه کیف ابزار را مشاهده نمودند. ابزارها برای بخش های بعدی پیاده روی فضایی مورد نیاز نبود. کنترل ماموریت مسیر کیف را تحلیل و بررسی کرد و تشخیص داد که خطر تماس مجدد با ایستگاه کم است و خدمه و ایستگاه فضایی در امنیت هستند و نیاز به انجام اقدامی نیست.


کیف ابزار سرگردان برای چند ماه در اطراف سیاره ما شناور خواهد بود، تا آن زمان که اتمسفر زمین آنرا برای سوختن ایمن در ارتفاع تقریباً ۷۰ مایلی(۱۱۳ کیلومتری) از زمین به سمت سیاره ما بکشد. این کیف تا هفته گذشته تقریباً در فاصله ۲۵۸ مایلی(۴۱۵ کیلومتری) از سطح زمین قرار داشت.
هم اکنون، کیف ابزار با نام ۵۸۲۲۹/۱۹۹۸-۰۶۷WC در لیست اشیاء مصنوعی قرار گرفته است.
ناسا با دقت تمام زباله های فضایی را که در یک فضای چند مایلی اطراف ایستگاه فضایی قرار می گیرد، رصد می کند. این مجموعه مداری در طول ۲۴ سال خدمت خود تقریباً ۴۰ بار تغییر مسیر داده است تا از برخورد با زباله های فضایی جلوگیری شود.
همانطور که تعداد پرتاب ها و ماهواره ها در مدار رو به افزایش است، احتمال برخورد زباله های فضایی نیز درحال افزایش است. مدلهای آژانس فضایی اروپا نشان میدهد که ممکنست میزانی در حدود ۱۳۰ میلیون قطعه زباله فضایی بزرگ تر از یک میلی متر وجود داشته باشد. با این وجود، تعداد موارد فضایی قابل ردیابی بسیار کمتر است.
بیشتر بخوانید:
میمون های فضانورد ایرانی ۱۲ سال بعد از پرتاب کجا هستند؟/ عکس رونمایی از دیش جدید اینترنت ماهواره ای استارلینک/ عکس اتحادیه دانشمندان نگران می گویند که تا یکم ژانویه سال ۲۰۲۳، ۶۷۱۸ ماهواره که بیشتر آنها ماهواره های استارلینک هستند در مدار قرار خواهند داشت.
فضانوردان پیش از این که در فضا مبادرت به پیاده روی فضایی کنند، ده ها ساعت روی زمین تمرین می کنند. همچون مواردی که آنها در زمین به آن می پردازند نحوه جابه جایی ایمن و استفاده از هرگونه تجهیزات در اطراف این مجموعه ۳۵۶ فوتی(۱۰۹ متری) است. اما گاهی اوقات، با وجود تمام تلاش ها، هنگام استفاده از دستکش های حجیم لباس های فضایی ممکنست تعدادی از ابزارها یا سایر اقلام کوچک از دست بروند.
به عنوان مثال، در سال ۲۰۰۸، فضانورد ناسا، هایدماری استفانیشین-پایپر، مشغول تعمیر یک دنده گیر کرده در یک پنل خورشیدی ایستگاه فضایی بین المللی بود و یک کیف ابزار دیگر از دستش رها گردید. دو سال پیش از آن، پیرس سلرز، فضانورد فقید ناسا، یک اسپاتول را در حین تعمیر سپر حرارتی در ضمن ماموریت STS-۱۲۱ شاتل فضایی دیسکاوری در فضا گم کرد.
۵۸۵۸


1402/08/27
23:57:01
5.0 / 5
316
تگهای خبر: اینترنت , تجهیزات , سفر , وام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان