تامین اجتماعی در ازای چك های بابك زنجانی هیچ تعهدی به شركت نفت ندارد

تامین اجتماعی در ازای چك های بابك زنجانی هیچ تعهدی به شركت نفت ندارد به گزارش جوان بین به دنبال موفقیت سازمان تامین اجتماعی در بازپس گیری چك های تحویل داده شده به بابك زنجانی در سال ۹۲ توسط مدیرعامل وقت سازمان تامین اجتماعی، برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نمایندگان تشكل های كارگری و كارفرمایی، این رخداد را تبریك گفتند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سازمان تامین اجتماعی بعد از تلاش های مستمر در زمینه بازپس گیری چك های تضمینی تحویل داده شده به بابك زنجانی برای انعقاد تفاهم نامه بین «هلدینگ سورینت قشم» به نمایندگی بابك زنجانی و این سازمان به ارزش ۴ میلیارد یورو، كه به علت انجام معامله زنجانی با شركت نفت، سرانجام این چك ها به شركت نفت تحویل داده شده بود، در ایام اخیر موفق به استرداد این چك ها شد.

علیرضا محجوب:
بابك زنجانی درصدد ثبت چك های تامین اجتماعی برای حفظ ارزش آنها بود

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی، بازپس گیری چك های سازمان از بابك زنجانی را یك موفقیت برای سازمان و همه كسانی دانست كه پی گیر پیشگیری از وقوع حركات مغایر با مصالح سازمان تامین اجتماعی و مصالح كارگران هستند.
علیرضا محجوب با تاكید براینكه معاونت حقوقی سازمان تامین اجتماعی اقدام مناسب و قابل قبولی را انجام داده است، اظهار نمود: باید از این حیث، از تمام افرادی كه پی گیر این مورد بودند، تشكر كرد.
وی ادامه داد: هرچند هیات تحقیق و تفحص در آن زمان این مسئله را كه چك ها فاقد اعتبار است و معامله ای هم صورت نگرفته است، مطرح نمود، اما بابك زنجانی درصدد بود تا چك ها را با استفاده از یكی از شركت های بیمه تجاری به ثبت برساند تا به شكلی بتواند حفظ ارزش كند. اما خوشبختانه با پی گیری های سازمان این مبادرت به نتیجه نرسید تا اینكه در ایام اخیر آگاه شدیم كه حسب حكم مرجع قضایی، چك ها به سازمان عودت داده شده است.
دبیركل خانه كارگر، خاطرنشان كرد: این رویداد یك موفقیت برای همه كسانی است كه پی گیر دفاع از مصالح سازمان تامین اجتماعی و مصالح كارگران هستند.

رئیس كانون عالی كارگران بازنشسته تامین اجتماعی:
بنا بود ۱۳۷ شركت سازمان تامین اجتماعی به زنجانی واگذار شود

رئیس كانون عالی كارگران بازنشسته تامین اجتماعی، با بیان اینكه، دارایی ها و ذخایر سازمان تامین اجتماعی حق الناس و بین نسلی است كه به صورت امانت در دست سازمان قرار دارد، خاطرنشان كرد: بازپس گیری چك های تحویل داده شده به بابك زنجانی اتفاق خیلی خوب و خبر خوشی است كه رخ داده است و بعنوان نماینده كارگران بازنشسته از تمامی افرادی كه این كار را به سرانجام رسانده اند، تشكر می كنم.
علی اصغر بیات اضافه كرد: جریان واگذاری چك ها به بابك زنجانی در زمان مدیرعاملی مرتضوی رخ داد كه بنا بود ۱۳۷ شركت سازمان به وی واگذار شود و تعدادی چك بعنوان تضمین هم به وی داده شد كه سرانجام به علت خرید نفت توسط زنجانی از شركت نفت، این چك ها به دست شركت نفت افتاد.
وی اظهار نمود: این مسئله هم دغدغه و نگرانی مرحوم دكتر نوربخش، همكاران وی و هم دغدغه و نگرانی تشكل های بازنشستگی و كارگری سازمان را برانگیخت و الان كه این چك به سازمان پس داده شده است، از تمامی عواملی كه در این زمینه تلاش و كوشش كردند، از سوی خود و بعنوان نماینده جمعیت ۷ میلیون نفری بازنشستگان كارگر تشكر می كنم.
رئیس كانون عالی كارگران بازنشسته تامین اجتماعی، اظهار داشت: انتظار ما این است كه ان شاءالله با عنایت به مراقبت و حساسیت های بیشتر مسئولان سازمان، شاهد این گونه اتفاق ها نباشیم و انتظار داریم كه از این به بعد هم از اموال سازمان به خوبی حفظ و حراست شود. چونكه جزء جزء و ریال به ریال اموال سازمان حق الناس بوده و از عرق جبین كارگرانی مانند كارگران كوره پزخانه، معادن و سایر گروه ها به دست آمده است.
بیات با اشاره به تعداد ۳۳۰ كانون بازنشستگان استانی و شهرستانی، خاطرنشان كرد: نمایندگان این كانون ها مرتب با من تماس گرفته و درباره این موفقیت اظهار شادمانی می كنند و از من خواسته اند به شكلی این موفقیت را تقدیر كرده و اطلاع رسانی كنم.

رئیس هیأت مدیره كانون عالی انجمن های صنفی كارفرمایی ایران:
احیای حق سازمان را تبریك می گویم

رئیس هیأت مدیره كانون عالی انجمن های صنفی كارفرمایی ایران، موفقیت سازمان تامین اجتماعی را در دریافت چك های ضمانت تحویل شده به «شركت هلدینگ سورینت قشم» با مدیریت بابك زنجانی در فروش ۱۳۰ شركت این سازمان تبریك گفت.
محمد عطاردیان، همینطور از تلاش های معاونت حقوقی این سازمان در حذف یكی از موارد تحقیق و تفحص مجلس از این سازمان قدردانی كرد.

عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی:
شائبه معاملات سیاسی بین مدیریت وقت و بابك زنجانی وجود داشت
تفاوت قیمتی زمین های واگذار شده با ارزش واقعی آنها چند ده میلیارد تومان بود

عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی، عملكرد سازمان تامین اجتماعی را برای به ثمر رساندن پرونده چك های تحویل داده شده به بابك زنجانی، بسیار مناسب ارزیابی كرد و با عنایت به حجم بالای پرونده های مفتوح