میان دانشگاه خواجه نصیر و مپنا انجام می شود

تاسیس موسسه پژوهشی توسعه زیرساخت ها و فناوری های حمل و نقل هوشمند

تاسیس موسسه پژوهشی توسعه زیرساخت ها و فناوری های حمل و نقل هوشمند جوان بین: موسسه پژوهشیˮ توسعه زیرساخت ها و فناوری های حمل و نقل هوشمند و پیشرفتهˮ میان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و شرکت مپنا تاسیس می شود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، در ادامه همکاریهای دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و گروه مپنا، اساسنامه تاسیس یک موسسه مشترک پژوهشی و فناوری با عنوان " توسعه زیرساخت ها و فناوری های حمل و نقل هوشمند و پیشرفته" با حضور فرهادیزدان دوست رئیس دانشگاه و عباس علی آبادی، مدیرعامل شرکت مپنا، به امضا رسید.
در این جلسه که همزمان با آغاز هفته پژوهش و فناوری در روز شنبه ۲۲ آذر ماه در ساختمان مرکزی شرکت مپنا برگزار شد، فرهاد یکه یزدان دوست با اشاره به سابقه موفق همکاری دانشگاه و صنعت در سالهای گذشته اظهار داشت: دانشگاه آماده است در حوزه های مختلف با بهره گیری از ظرفیت های علمی خود به صنعت کمک نماید و به حل مشکلات آن حوزه بپردازد.
عباس علی آبادی، مدیرعامل گروه مپنا، نیز با اشاره به موفقیت های شرکت مپنا در تولید پیشرفته ترین تجهیزات صنعتی با بهره گیری از ظرفیت های دانشگاهی از عزم جدی این شرکت برای اجرائی کردن این توافق آگاهی داد.
در اساسنامه این موسسه آمده است که "موسسه پژوهشی توسعه زیرساخت ها و فناوری های حمل و نقل هوشمند و پیشرفته" با هدف توسعه فناوری، خدمات، آموزش و پژوهش در زمینه های طراحی و ساخت وسایل حمل و نقل پیشرفته مانند خودرو های هیبریدی، برقی و خودران و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری در رابطه با آن تاسیس شده، همین طور می بایست با مدیریت و محوریت دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و پشتیبانی مادی و معنوی گروه مپنا از دانش، امکانات و توانایی های کشور در دانشگاه ها، موسسات، پژوهشگاه ها و شرکت های دانش بنیان و سایر واحدهای فعال در صنعت حمل و نقل هوشمند کشور، بهره گیری کند.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، بر طبق توافق صورت گرفته، رئیس این موسسه با پیشنهاد رئیس دانشگاه و تایید مدیرعامل مپنا از بین اعضای هیات علمی انتخاب می شود و حکم انتصاب از طرف رئیس دانشگاه صادر خواهد شد. همین طور این موسسه کارهای خودرا زیرنظر معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی انجام خواهد داد.
منبع:

1399/09/23
22:48:01
5.0 / 5
1098
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان