قدبلندترین مردم جهان کوتاه می شوند

قدبلندترین مردم جهان کوتاه می شوند کارشناسان می گویند متوسط قد مردم هلند که جزو قدبلندترین ملت جهان محسوب می شوند رو به کاهش است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، باآنکه قد مردم هلند در ۱۰۰ سال قبل افزایش پیدا کرده است، نتایج یک تحقیق جدید نشان داد مردان هلندی متولد سال ۲۰۰۱ یک سانتیمتر کوتاهتر از مردانی هستند که سال ۱۹۸۰ متولد شده اند. در زنان این تفاوت بیشتر بوده و حدود ۱.۴ سانتی متر محاسبه شده است.
مردان هلندی متولد سال ۱۹۸۰ به صورت متوسط ​​۱۸۳.۹ سانتی متر قد داشته اند و ۸.۳ سانتی متر بلندتر از مردان متولد ۱۹۳۰ بوده اند. زنان متولد ۱۹۸۰ هم قدشان به صورت قابل توجهی بلندتر بوده و ۱۷۰.۷ سانتیمتر بوده است در حالیکه متوسط قد زنان برای متولدین سال ۱۹۳۰ میلادی، ۱۶۵.۴ سانتیمتر بوده است.
در این بررسی اطلاعات ۷۱۹ هزار هلندی که بین ۱۹ تا ۶۰ سال بوده اند و اندازه قد خویش را گزارش کردند، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و میانگین ​​قد در ۱۹ سالگی بعنوان معیار استفاده شد.
به گزارش جوان بین به نقل از شبکه خبری سی ان ان، به قول محققان، دلیل کاهش قد مردم هلند تا حدودی در ارتباط با افزایش سطح مهاجرت از گروه های جمعیتی کوتاه قد است. با این وجود، رشد افرادی که والدین آنها در هلند متولد شده اند و برای افرادی که پدربزرگها و مادربزرگ هایشان هلندی تبار بوده اند هم کاسته شده است.
منبع:

1400/06/28
20:21:51
5.0 / 5
192
تگهای خبر: زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان