وزیر میراث فرهنگی:

پروژه باغ موزه مشاهیر مکمل حافظیه شیراز است

پروژه باغ موزه مشاهیر مکمل حافظیه شیراز است وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: باغ موزه مشاهیر ظرفیت مطلوبی برای حافظیه است که می تواند مکمل این محل باشد.


سید عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ۲۲ مهرماه ۱۴۰۰ در باغ موزه مشاهیر حافظیه در جمع خبرنگاران اظهار نمود: یکی از اهداف مهم سفر رسیدگی به پروژه های عمرانی است، پروژه باغ موزه مشاهیر و محیط آن باید با محیط حافظیه هماهنگی داشته باشد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: تسهیلات مورد نیاز را که حدود ۵۰ میلیارد است امروز پیگیری می نماییم، با توجه تسهیلات قول داده شده یک ساله پروژه به پایان برسد هدف ما سرعت در انجام پروژه ها است، امروز باید در جلسه پیگیری نماییم تا اعتبار زودتر برای انجام کار به دست عزیزان برسد.
ضرغامی اظهار داشت: مشاهیری که انتخاب می شوند در بخش موزه منطقه ای حرکت خوب تمدنی خواهد شد که در نشان دادن چهره واقعی ایران نقش به سزایی دارد.
او اظهار داشت: باغ موزه مشاهیر به علت این که مربوط به مشاهیر جهانی می شود کار خوبی است تا چهره واقعی را به گردشگران نشان دهیم.
پروژه موزه منطقه ای فارس با ۶۰ هزار مترمربع مساحت، بزرگ ترین مجموعه فرهنگی درحال ساخت کشور به حساب می آید و مساحت موزه منطقه ای فارس ۳۰ هزار مترمربع پیش بینی شده و شامل ۴ گالری اصلی با مساحت ۱۶۰۰ مترمربع، یک پیش گالری، سالن اجتماعات و آمفی تئاتر، سینما تک، آزمایشگاه، نمازخانه، کافی شاپ و گنجینه امن اموال است.
پروژه موزه مشاهیر درواقع ۲۰ هزار مترمربع وسعت دارد و از ۴ باغ و هر ضلع ۲۴ رواق دارد که درمجموع ۴۸ تندیس از مشاهیر و ادبیان جهان در این محل نصب می شود.
طرح باغ موزه مشاهیر با الهام از معماری اسلامی مشتمل بر چهارباغ در مجاورت یک حیاط مرکزی است که توسط باغچه های کوچکی با چهار نارنج به گونه ای رواق مانند احاطه شده است که در هرکدام از این باغچه ها چهار نارنج که مجموع آنها ۸۱ عدد است، یکی از بزرگان ادبی ایران وجهان همچون شعرای بزرگ پارسی گوی چون رودکی و مولانا تا شکسپیر و گوته معرفی می شود.
حیاط مرکزی باغ موزه با عنایت به وسعت ۴۶۰۰ مترمربعی هم پیونددهنده عناصر معماری مجموعه است و هم پذیرای مراسم ها و تجمع های خاص فرهنگی خواهد بود موضوعی که نیاز آن در شهری با ابعاد فرهنگی بزرگی همچون شیراز کاملاً حس می شود.
سید عزت اله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پنجشنبه بوسیله فرودگاه شهید آیت الله دستغیب (ره) وارد استان فارس شد.
زیارت حرم مطهر شاه چراغ (ع)، بازدید از پروژه های موزه منطقه ای و باغ موزه مشاهیر با حضور نماینده ولی فقیه در فارس، بازدید از مجموعه جهانی پاسارگاد و مجموعه جهانی تخت جمشید ازجمله برنامه های سفر ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استان فارس است.
آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور کشورمان و هیئت همراه در هفتمین سفر استانی دولت سیزدهم به استان فارس سفرکرده است.


1400/07/22
12:58:39
5.0 / 5
244
تگهای خبر: تسهیلات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان