آخرین آمار از بیمه فراگیر خانواده ایرانی

آخرین آمار از بیمه فراگیر خانواده ایرانی معاون توسعه و تعمیم بیمه اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی ضمن تشریح روند اجرای بیمه فراگیر خانواده ایرانی اظهار داشت: درحال شناسایی گروههای جدید نظیر فعالان کسب و کار مجازی و فراهم کردن این امکان هستیم که از حق قانونی شان بهره مند شوند و زیر پوشش بیمه قرار بگیرند.مجید حسن زاده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اجرای بیمه فراگیر خانواده ایرانی اظهار نمود: تلاش بر این بوده است که از تمام ظرفیت های قانونی مان بهره برده و تمام افرادی که فاقد پوشش بیمه هستند و از بیمه شدن جامانده اند را تحت پوشش قرار دهیم.

وی اضافه کرد: افراد مختلف با جایگاه های متفاوت در جامعه مانند زنان خانه دار، دختران، پسران، دانشجویان، و افراد خود اشتغال می توانند بر طبق ضوابط و مقررات بیمه حِرف و مشاغل بهره برده و با نرخ های مختلفی تحت پوشش قرار بگیرند.

معاون توسعه و تعمیم بیمه اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی با اعلان اینکه در گذشته نیز بیمه اقشاری چون زنان خانه دار و دانشجویان را داشتیم اما در قالب بیمه فراگیر خانواده ایرانی برای افزایش جامعه تحت پوشش بصورت جدی ورود کردیم اظهار نمود: برنامه ریزی های منسجمی برای این امر انجام شد؛ نخست آنکه اطلاع رسانی جامعی صورت گرفت. بیشتر افراد از این حق قانونی خودشان اطلاع نداشتند.

حسن زاده افزود: با ارگان ها و سازمان های مختلف تعاملاتی داشتیم؛ با سازمان امور دانشجویان، وزارت بهداشت و سایر دستگاهها مکاتباتی انجام شد که با سازمان تامین اجتماعی در اطلاع رسانی مشارکت داشته باشند.

وی با اشاره به این که دومین اقدام مهم، تسهیل پروسه عقد قرارداد بیمه است اظهار داشت: برای این منظور دیگر نیازی به مراجعه به شعبه نیست. برخی موانع هم برطرف شده است و متقاضیان می توانند وارد سامانه شده و ظرف چند دقیقه ثبت نام انجام و خودرا بیمه کنند.

بنابراعلام معاون توسعه و تعمیم بیمه اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی، تا اختتام اسفند آمار بیمه شدگان بیمه فراگیر خانواده ایرانی نزدیک به دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بوده که نسبت به تیرماه سال قبل ۲۰ درصد رشد در تعداد بیمه شده را نشان میدهد.

وی همین طور افزود: برنامه های جدید دیگری نیز در دستورکار قرار دارد. گروه ها و اصنافی داریم که از پوشش بیمه برخوردار نیستند و رابطه کارگری و کارفرمایی برقرار نیست. به دنبال آن هستیم با گروه ها نیز در قالب بیمه توافقی، قرارداد ببندیم. حالا با ۲۸ گروه همچون سازمان نظام پزشکی قرارداد بیمه توافقی داریم که بتازگی با انجمن روانشناسان و مشاوران خانواده، صندوق ذخیره بسیجیان و چند شرکت فعال در زمینه مجازی نیز توافقاتی انجام شده است.

حسن زاده با اعلان اینکه درحال شناسایی گروههای جدید نظیر فعالان کسب وکار مجازی و فراهم کردن این امکان هستیم که از حق قانونی شان بهره مند شوند اظهار نمود: با وزارت علوم درباب بیمه دانشجویان تفاهم نامه داشتیم و با دانشگاه آزاد هم طی روزهای آتی تفاهم نامه صورت خواهد گرفت.
1401/03/02
22:27:34
5.0 / 5
217
تگهای خبر: بسیج , بهداشت , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان