اخطار به بیمه شدگان دارای چند دفترچه درمانی

اخطار به بیمه شدگان دارای چند دفترچه درمانی به گزارش جوان بین مدیرکل نامنویسی و حساب های انفرادی سازمان تأمین اجتماعی از رفع سه میلیون همپوشانی بیمه ای در دو سال قبل اطلاع داد و اظهار داشت:  از زمان اجرای این قانون، اگر فردی چنددفترچه بیمه داشته باشد به هر مرکزی که برای درمان رجوع کند، سیستم این اخطار را می دهد که او باید از یک حمایت درمانی برخوردار باشد.


محمد محمدی در گفتگو با ایسنا، در اینباره اظهار نمود: به استناد ماده ۷۰ قانون برنامه ششم توسعه و قوانین بودجه سنواتی سالهای ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ مکلف به رفع همپوشانی های بیمه ای بودیم. اتفاقا نخستین گام ها را سازمان تأمین اجتماعی برداشت و اقداماتی را به این منظور در دستورکار قرار داد.
وی ادامه داد: با اجرای طرح نسخه الکترونیک و عدم تمدید فیزیکی دفترچه های بیمه درمان از اسفند ۱۳۹۹ پیگیری این امر قوت گرفت.
مدیرکل نامنویسی و حساب های انفرادی سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه هم اکنون رفع همپوشانی های بیمه ای را انجام داده ایم اظهار نمود: طی دو سال قبل ( در سالهای ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ ) بیشتر از سه میلیون همپوشانی میان صندوق های بازنشستگیِ تأمین اجتماعی، تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و یا بیمه سلامت برطرف شده است. به عبارتی سه میلیون نفر که دو دفترچه بیمه ای بودند با اعمال این قانون، فقط از یک دفترچه درمانی و به عبارت دیگر از یک استحقاق درمان استفاده می نمایند.
محمدی اضافه کرد: ساماندهی چند دفترچه بیمه ای ها به نفع همه صندوق های بیمه گر بود. بعنوان مثال موارد بسیاری داشتیم که زن و شوهر هر دو حقوق بگیر یا بازنشسته و هرکدام زیر پوشش یک صندوق بودند و زن علاوه بر دفترچه بیمه خودش از محل تبعه همسرش هم دفترچه گرفته بود. زمینه ای فراهم گردید تا فرد خودش به ما اعلام نماید که مایل است از کدام دفترچه بیمه استفاده و دیگری را حذف کند.
وی با اشاره به اینکه از زمان اجرای این قانون، اگر فردی چنددفترچه بیمه داشته باشد به هر مرکزی که برای درمان رجوع کند، سیستم این اخطار را می دهد که او باید از یک حمایت درمانی برخوردار باشد؛ در این صورت یا زیر پوشش تأمین اجتماعی و یا زیر پوشش بیمه خدمات درمانی قرار می گیرد.
مدیرکل نامنویسی و حساب های انفرادی سازمان تأمین اجتماعی در خاتمه افزود: کل همپوشانی ها را برطرف کرده ایم، اما این روند ادامه دار است و مرتب رصد می شود.
منبع:

1401/04/03
17:38:36
5.0 / 5
172
تگهای خبر: بیمه , خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان