جزئیات ترمیم حقوق بازنشستگان كشوری تشریح شد

واریز معوقه مهر ماه بازنشستگان با حقوق آبان

واریز معوقه مهر ماه بازنشستگان با حقوق آبان جوان بین: جوان بین: معاون امور فنی صندوق بازنشستگی کشوری جزییات ترمیم حقوق بازنشستگان و موظفین این صندوق را تشریح نمود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، اکبر شیرمحمدی اظهارکرد: در اجرای لایحه اصلاح قانون بودجه ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری مصوب ۸ آبان ماه ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی، با اقدامات انجام شده افزایش مصوب در احکام بازنشستگان و موظفین این صندوق اعمال شده است و حقوق آبان ماه مشترکین این صندوق به همراه معوقه مهرماه واریز می شود.
وی با اشاره به جزییات افزایش حقوق بازنشستگان کشوری اظهار داشت: برمبنای بند (۱-۲) ماده واحده قانون مزبور مبلغ مقطوع ۹۰۰ هزار تومان به حقوق بازنشستگان و موظفین مشمول قانون بودجه ۱۴۰۱ از تاریخ اجرای قانون که ابتدای مهرماه ۱۴۰۱ است و همین طور به میزان ۵ درصد حقوق شهریورماه، برای تعداد یک میلیون و ۵۸۹ هزار نفر از بازنشستگان و وظیفه بگیران ذینفع (بازنشستگان پیش از ۱۴۰۱/۰۷/۰۱) اضافه شده است.
شیرمحمدی به افزایش ۵۰درصدی مبلغ کمک هزینه عائله مندی بازنشستگان کشوری اشاره نمود و اظهار داشت: این مبلغ از ۴۰۷ هزار و ۳۸۹ تومان به مبلغ ۶۱۱ هزار و ۸۴ تومان بالا رفته است؛ تعداد افراد مشمول این کمک هزینه ۹۶۷ هزار ۸۹۰ نفر است.
معاون امور فنی صندوق بازنشستگی کشوری همین طور اشاره کرد: مبلغ حق اولاد نیز به ازای هر فرزند با افزایش ۱۰۰ درصدی از مبلغ ۱۰۵هزارو ۶۱۹ تومان به مبلغ ۲۱۱هزار و ۲۳۹ تومان بهبود یافته است.
لازم به ذکر است، باتوجه به عدم بارگذاری اطلاعات افزایش مبلغ عائله مندی و اولاد توسط دستگاهها، افزایش حق عائله مندی، اولاد و معوقات مهر ماه و آبان ماه همراه با حقوق آذر ماه پرداخت خواهد شد.
وی تصریح کرد: مطابق توضیحات تبصره بند (۱-۲) برای افرادی که بعد از اجرای این قانون یعنی بعد از تاریخ اول مهر ۱۴۰۱ بازنشسته شده یا می شوند نیز ۹۰۰ هزار تومان به حقوق بازنشستگی آنان اضافه می شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، به گفته ی ایشان، با افزایش های صورت گرفته، میانگین حقوق بازنشستگان کشوری از مبلغ ۷میلیون و ۹۵۳ هزار و ۵۴۶ تومان در نیمه اول سال ۱۴۰۱، به مبلغ ۹میلیون و ۲۴۱هزار و ۲۹۸ تومان در مهرماه سال جاری در مهر ماه سال جاری (به طور میانگین ۱۶.۲ درصد) ترمیم یافته که افزایش های مربوط به عائله مندی و حق اولاد نیز مازاد بر آن خواهد بود.
گفتنی است، بازنشستگان کشوری با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری به آدرس www.sabasrm.ir «یک روز بعد از پرداخت حقوق آبان ماه» می توانند نسبت به دریافت فیش حقوقی خود اقدام نمایند.
منبع:

1401/09/01
22:04:52
5.0 / 5
264
تگهای خبر: بازنشستگی , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان