امكان واریز مستقیم كمك خیرین به حساب شخصی ایتام

امكان واریز مستقیم كمك خیرین به حساب شخصی ایتام به گزارش جوان بین رئیس اداره اكرام و محسنین كمیته امداد استان تهران از شیوه پرداخت جدید طرح ایتام و محسنین آگاهی داد و اظهار داشت: امكان واریز مستقیم كمك خیران به حساب خود ایتام و محسنین فراهم گشته است.


محمد دهرویه در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به روش جدید پرداخت کمک به حساب ایتام و محسنین که از اواخر سال قبل فراهم گشته است، اضافه کرد: با ایجاد سهولت در پرداخت کمک ها امکان واریز مستقیم و لحظه ای به حساب بانکی خود آنها فراهم گشته است.
وی با اشاره به اینکخ قبل از این حساب شناسه داری متعلق به کمیته امداد وجود داشت که کمک ها به آن واریز می شد، اظهار نمود: اما الان با راهکاری که برای شفافیت بیشتر فراهم گشته است، در سیستم جدید واریزی حامی به حساب یتیم انجام می شود.

رئیس اداره اکرام و محسنین کمیته امداد استان تهران درباب مبلغ کمک سرانه هر یتیم نیز توضیح داد: مبلغ پرداختی به هر یتیم تا سقف ۵۰۰ هزار تومان برای رعایت عدالت در نظر گرفته شده است، چونکه فرزندان زیادی تحت پوشش هستند پس این مبلغ را برایشان تعیین کردیم تا تعداد بیشتری از کمک ها برخوردار شوند.
دهرویه افزود: با این وجود در بعضی موارد ممکنست یتیم مذکور نیاز بیشتر یا ویژه ای داشته باشد که در این حالت با هماهنگی حامی رقم بالاتری واریز می شود، اما الان برای فردی که حامی است شرایط فرد تشریح می شود تا اگر نیاز بیشتری نداشت این کمک ها به یتیم دیگری تعلق بگیرد.
وی با اشاره به اینکه این طرح کشوری و برنامه ملی است، اظهار نمود: زمانیکه می خواهیم یک فرد را به حامی معرفی نماییم شیوه های حذب مختلفی داریم، وقتی حامی به پایگاه های امداد مراجعه می کند شناسنامه طرح اکرام و شرح حال اولیه فرد را دریافت می کند که آنها چه وضعیت معیشتی دارند. گاهی حامی تمایل دارد فرد را ببیند که این امکان وجود دارد.
رئیس اداره اکرام و محسنین کمیته امداد استان تهران افزود: تا پیش از شیوع ویروس کرونا در دو مقطع از سال طرح «شوق دیدار» اجرا می شد که معمولا ابتدای سال تحصیلی و پیش از سال نو حامی فرزند را ملاقات می کرد و کمکهایی را مثل تهیه لوازم التحریر یا لباس نو را حضوری ارائه می کرد با این وجود الان هم اگر حامی تمایل داشته باشد این امکان وجود دارد؛ یعنی علاوه بر کمک ماهانه بنا بر تمایل حامی یا نیاز موردی فرد با حامی تماس گرفته می شود.

دهرویه اضافه کرد: این طرح از اواخر سال قبل شروع شده است و تا الان برای جلب اعتماد حامیان موفق بوده است. بعضی از حامیان در شیوه قبلی ابهاماتی داشتند اما الان خیلی از افرادی که انصراف داده بودند و می گفتند حساب مستقیم فرزند را می خواهند با تماس مجدد امداد نسبت به این طرح اقبال نشان دادند.
بگفته وی در استان تهران در مجموع ۱۹ هزار و ۵۰۰ ایتام و محسنین وجود دارد که از این تعداد حدود ۱۴۵۰۰ فرد جزو طرح محسنین و حدود ۵ هزار نفر هم یتیمان تحت پوشش هستند. همین طور منظور از افراد تحت پوشش محسنین کسانی هستند که سرپرست دارند اما سرپرست آنها بهر دلیلی مثل بیماری، از کارافتادگی، طلاق و... سرپرستی خانواده را نداشته باشد.
منبع:

1399/04/10
13:19:37
5.0 / 5
2406
تگهای خبر: خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان