كشف 50 میلیاردی آهن آلات ریلی مسروقه توسط پلیس راه آهن

كشف 50 میلیاردی آهن آلات ریلی مسروقه توسط پلیس راه آهن فرمانده پلیس راه آهن كشور اظهار داشت: طی دو عملیات مشترك توسط پلیس راه آهن تهران و اصفهان، 358 تن آهن آلات ریلی مسروقه به ارزش 50 میلیارد ریال كشف و 2 نفر دستگیر شدند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سردار حشمت اله ملکی در تشریح جزئیات این خبر تصریح کرد: مأموران پرکار این پلیس با اطلاع از فروش غیر قانونی آهن آلات ریلی توسط فردی به هویت معلوم در یکی از استان های جنوبی کشور، مبحث را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.
وی در مورد مرحله اول این عملیات اضافه کرد: کارشناسان و کارآگاهان این پلیس با دریافت اطلاعاتی در خصوص اینکه پنج دستگاه تریلر حامل تراورس فلزی از خوزستان به مقصد تهران بارگیری و در حال حرکت هستند، اکیپی از ماموران پلیس راه آهن تهران با دریافت دستور قضائی از دادستان شهرستان رباط کریم برای توقیف خودرو های مذکور به این شهرستان اعزام شدند.
فرمانده پلیس راه آهن کشور افزود: تیم اعزامی با رصد لحظه به لحظه مسیر حرکت خودرو ها، چهار دستگاه تریلر حامل 81 تن آهن آلات ریلی را در رباط کریم و تریلر پنجم حاوی 24 تن ریل را در عملیاتی غافلگیرانه در بزرگراه ساوه ـ تهران توقیف کردند.
این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: در بازرسی به عمل آمده از خودرو های توقیف شده جمعا 105 تن آهن آلات ریلی کشف و ضبط و 5 راننده به هویت های معلوم با دستور مقام قضائی تحت نظر قرار گرفتند.
فرمانده پلیس راه آهن کشور بیان نمود: در بازجویی اولیه، یکی از رانندگان اظهار نمود: علاوه بر این پنج تریلر، دو تریلر دیگر هم 120 تن آهن آلات ریلی را از خوزستان به مقصد استان اصفهان بارگیری کرده اند که بلافاصله در این خصوص نیابت قضائی دریافت و یک تیم عملیاتی از ماموران پلیس راه آهن اصفهان به آدرس اعلامی از سوی راننده عزیمت و 120 تن آهن آلات ریلی دپو شده در گاراژی واقع در محمود آباد از توابع شهرستان خمینی شهر اصفهان را کشف و ضبط کردند.
سردار ملکی اظهار داشت: فرد دستگیر شده در محمودآباد به افترا تحصیل اموال غیر دستگیر و با اقرار به خریداری اموال به صورت غیر قانونی از متهم ردیف اولِ پرونده در خوزستان روانه زندان شد.
فرمانده پلیس راه آهن کشور با بیان اینکه ارزش ریالی 225 تن آهن آلات مکشوفه 20 میلیارد ریال برآورد شده است در مورد اجرای مرحله دوم این عملیات اضافه کرد: با عنایت به اقرار صریح متهم دستگیر شده در محمودآباد در خصوص خرید اموال مکشوفه از متهم ردیف اول در خوزستان، بعد از دریافت دستور مقام قضائی و با به کارگیری شگردهای پلیسی مشارالیه به پلیس راه آهن تهران دعوت و در بازجویی صریحا به سرقت و فروش غیر قانونی اموال اقرار کرد.
این مقام ارشد انتظامی افزود: بر مبنای اقرار این متهم در خصوص فروش دو محموله دیگر به مقدار 133 تن آهن آلات ریل و تراورس در تهران و اصفهان، بلافاصله دو تیم عملیاتی به محل های اعلامی از جانب متهم عزیمت که در تهران 19 تن و 770 کیلوگرم تراورس فلزی و 113 تن و 830 کیلوگرم بار آهن آلات در استان اصفهان کشف و توقیف شد.
طبق گزارش سایت پلیس، سردار ملکی در خاتمه با اشاره به مجموع کشف 358 تن آهن آلات ریلی مسروقه به ارزش بیشتر از 50 میلیارد ریال و دستگیری 2 متهم در این خصوص تصریح کرد: امنیت خطوط ریلی با جدیت در حال پیگیری است و پلیس راه آهن کشور اجازه نخواهد داد افراد سودجو صنعت ریلی را مأمنی برای رسیدن به اهداف شوم خود قرار دهند؛ چون که برخورد این پلیس با سوداگران و فرصت طلبان قاطع و بسیار جدی است.
1399/05/01
13:55:40
5.0 / 5
2527
تگهای خبر: دستگاه , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان