كشف بیشتر از ۲۶ تن موادمخدر در كشور در هفته سوم آبان

كشف بیشتر از ۲۶ تن موادمخدر در كشور در هفته سوم آبان جوان بین: معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از كشف بیشتر از ۲۶ تن موادمخدر در كشور در هفته سوم آبان اطلاع داد و اظهار داشت: این مقدار كشفیات، نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۸۵ درصد رشد را نشان داده است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، ناصر اصلانی اظهار داشت: مجموع کشفیات این هفته ۲۶ هزار و ۱۶۳ کیلوگرم است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (۱۴۰۹۲کیلوگرم) حدود ۸۵ درصد افزایش دارد.

وی ادامه داد: ۲۱ هزار و ۲۱۴ کیلوگرم از مجموع کشفیات، در ارتباط با ماده مخدر تریاک بوده است که ۸۱ درصد کشفیات را به خود اختصاص می دهد.

معاون دبیرکل ستاد بیان نمود: همینطور از این میزان، ۱۱۰۶ کیلوگرم حشیش، ۴۸۳ کیلوگرم گراس، ۴۳۲ کیلوگرم هروئین، ۱۶۵ کیلوگرم شیشه و ۲۷۶۳ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی اضافه کرد: در آن هفته، مجموعاً ۷۰۲۰ متهم در ارتباط با جرایم موادمخدر و خصوصاً طی طرح های جمع‎آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده اند که از این تعداد، ۴۱۵۵ نفر به افترا قاچاق و توزیع موادمخدر و ۲۷۶۸ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده اند.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر ۸۵ درصد کشفیات این دوره زمانی در ارتباط با هفت استان کشور می باشد، اظهار نمود: بیشترین حجم کشفیات با ۱۰ هزار و ۱۲۶ کیلوگرم در ارتباط با استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۳۹ درصد کشفیات کشور است و خراسان جنوبی با ۴۰۷۷ کیلوگرم، کرمان با ۲۷۸۶ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۷۲۲ کیلوگرم، فارس با ۱۶۸۵ کیلوگرم و یزد با ۱۶۷۹ کیلوگرم به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.

معاون دبیرکل ستاد اضافه کرد: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۷۳ درصد از کشفیات کشور است.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر اصلانی اظهارکرد: طی این مدت ۴۱۴ دستگاه خودرو و ۸ قبضه سلاح توقیف شد و همینطور ۷۹ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۱۵ درصد انتظامی بوده است.
منبع:

1399/09/03
22:39:36
5.0 / 5
1171
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان