سخنگوی كمیسیون اجتماعی مجلس مطرح كرد:

ارائه گزارشی از مصوبات كمیسیون تلفیق در ردیف های اختصاص یافته به حوزه اجتماعی

ارائه گزارشی از مصوبات كمیسیون تلفیق در ردیف های اختصاص یافته به حوزه اجتماعی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: دوبرابر شدن وام ازدواج برای دختران زیر 23 سال و پسران زیر 26 سال، افزایش سهم صندوق تامین اجتماعی برای اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان و تخصیص مبلغ 500 میلیارد تومان بودجه برای پشتیبانی از زنان بدسرپرست، از مصوبات کمیسیون تلفیق در حوزه اجتماعی بوده است.


علی بابایی کارنامی در گفت و گو با ایسنا در مورد جلسه امروز(یکشنبه، ۱۲ بهمن) کمیسیون اجتماعی مجلس، اظهار داشت: اعضای کمیسیون اجتماعی که در کمیسیون تلفیق بودجه عضویت دارند، در جلسه امروز گزارشی از مصوبات و ردیف های اختصاص یافته به حوزه های در رابطه با این کمیسیون در بودجه، ارائه دادند.
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: از مصوبات کمیسیون تلفیق در حوزه اجتماعی، افزایش سهم صندوق تامین اجتماعی برای اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۰ و پیگیری تخصیص مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه برای پشتیبانی از زنان بدسرپرست که در بودجه سال قبل مبلغ ۱۳ میلیارد تومان بوده است.
نماینده مردم ساری در مجلس، در مورد وام ازدواج جوانان نیز اظهار داشت: افزایش مبلغ وام ازدواج از ۵۰ میلیون به ۱۰۰ میلیون تومان برای دختران کمتر از ۲۳ سال و پسران کمتر از ۲۶ سال با هدف ترویج ازدواج بین جوانان و افزایش این وام برای سایر زوج ها تا ۷۰ میلیون تومان از دیگر مصوبات کمیسیون تلفیق در حوزه اجتماعی بوده است.
بابایی کارنامی اشاره کرد: اشتغال فرزندان جانباز و رزمندگان معسر و مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی، از دیگر مصوبات کمیسیون تلفیق در حوزه اجتماعی بود. مبلغ این ردیف ۲۷۰ میلیارد تومان تعیین شده است. همین طور پیگیری تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران، جانبازان و شهداء از دیگر اقدامات کمیسیون تلفیق در حوزه اجتماعی بود که برای آن یک ردیف اعتباری تعیین شده است.1399/11/13
14:46:34
0.0 / 5
1022
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان