دستور شریعتمداری به مدیران برای پرهیز از هرگونه دخالت له یا ضد نامزد خاص در انتخابات

دستور شریعتمداری به مدیران برای پرهیز از هرگونه دخالت له یا ضد نامزد خاص در انتخابات به گزارش جوان بین وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در بخشنامه ای به معاونین وزیر، روسا و مدیران سازمان ها، صندوق ها، بانک ها و موسسات وابسته، مدیران کل مستقل حوزه ستادی و استان ها بر هرگونه دخالت له یا ضد نامزد خاص در انتخابات پیش رو (ریاست جمهوری و شوراها ) تاکید نمود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، در این بخشنامه آمده است: انتخابات در جمهوری اسلامی ایران به تعبیر مقام معظم رهبری مدظله العالی "مظهر خداباوری، مردم باوری و خودباوری است." در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ضمن آنکه باید همه معاونت ها، دستگاه ها، صندوق ها و شرکتهای تابعه وزارت خانه در قالب قانون و مقررات، همه مساعی خویش را برای "گسترش مشارکت و حضور گسترده مردم در انتخابات " بخصوص از راه تمرکز بر خدمت رسانی کارآمدتر و اجرای دقیق و مأموریتهای محوله و همینطور انعکاس صحیح و تبیین خلاقانه اقدامات و عملکردها انجام دهند، ضروریست از هرگونه رفتار خارج از چارچوب و عرف که شائبه دخالت له یا ضد کاندیدای خاص داشته باشد پرهیز کنند.
شریعتمداری در این بخشنامه به صورت مشخص تاکید کرده است: همه کارکنان وزارت خانه و دستگاههای تابعه بخصوص معاونین وزیر، روسای سازمان ها، مدیران عامل و اعضای هیات مدیره صندوقها، هلدینگ ها و شرکتهای تابعه در جایگاه شخصیت حقوقی و در ساعات اداری حق حضور در ستادهای انتخاباتی را ندارند؛ مگر اینکه در حالت مرخصی باشند.
همینطور تاکید شده است: هیچکدام از واحدهای تابعه در این وزارت خانه حق ندارند له یا ضد کاندیداهای انتخاباتی اقداماتی انجام دهند.
بنابر تاکید شریعتمداری، امکانات لجستیکی، مالی و نیروی انسانی شرکت ها و ارکان در اختیار وزارت خانه نباید برای هیچ کاندیدای انتخاباتی هزینه شود.
در انتها این بخشنامه تاکید شده است: هر فردی در هر سمتی حتی از نزدیک ترین مدیران منتسب به اینجانب تقاضای کمک به هر کاندیدا یا ستاد انتخاباتی کند هم تقاضا کننده و هم اجابت کننده تقاضا هر دو بر کنار خواهند شد.
منبع:

1400/02/12
21:32:13
5.0 / 5
382
تگهای خبر: دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان