جزئیات برگزاری هفتمین جشنواره فیلمهای ایرانی زوریخ

جزئیات برگزاری هفتمین جشنواره فیلمهای ایرانی زوریخ به گزارش جوان بین هفتمین دوره جشنواره فیلمهای ایرانی زوریخ چهارشنبه پیش رو (پنجم خرداد) افتتاح و برندگان این دوره ۱۱ خرداد معرفی می گردند.به گزارش روابط عمومی جشنواره، هفتمین دوره جشنواره فیلمهای ایرانی زوریخ (IFFZ) به دبیری یدالله داج دانشمند ایرانی ساکن سوییس سال جاری ۲۶ می تا ۳ ژوئن (۵ تا ۱۳ خرداد ۱۴۰۰) شامل سه بخش فیلمهای بلند؛ شامل داستانی و مستند، فیلمهای کوتاه و بخش ویژه فیلمهای انیمیشن است که بخش انیمیشن آن سال جاری برای نخستین بار با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به راه افتاده است. همینطور بخشی هم برای فیلمهای خارج از مسابقه در نظر گرفته شده است.

بیشتر نمایش های فیلم این دوره از جشنواره به علت این که هنوز همه گیری کرونا در ایران و جهان ریشه کن نشده است، به شکل آنلاین خواهد بود ولی برخی فیلمها هم در شهر زوریخ سوئیس روی پرده سینما می روند.

هر ساله دو گروه از هیات داوران در بخش های کوتاه و بلند، فیلمهای حاضر در فستیوال را داوری می کنند و برگزیدگان جایزه استوانه یا منشور طلایی کوروش را دریافت می کنند. منشور طلایی به شکل افتخاری به افراد اثرگذار سینمای ایران هم تقدیم می شود و تابحال داریوش مهرجویی، فاطمه معتمدآریا و مهتاب کرامتی این منشور را دریافت کرده اند.

جشنواره فیلمهای ایرانی زوریخ نخستین بار در سال ۲۰۱۵ به منظور آشنایی بیشتر جهان با ایران از منظر سینما و ایجاد پلی میان فرهنگ های مختلف با استفاده از زبان جهانی هنر بخصوص هنر هفتم، شکل گرفت.

فیلم هایی می توانند در این جشنواره پذیرفته شوند که توسط فیلمسازان ایرانی ساخته شده اند یا فیلم هایی که درباره ایران هستند و فیلم هایی که زبان آنها فارسی است.

یدالله داج بنیانگذار و دبیر جشنواره فیلمهای ایرانی زوریخ، زاده شهر آبادان در استان خوزستان در سال ۱۳۲۳ ست. داج در رشته کشاورزی از دانشگاه جندی شاپور در مقطع کارشناسی ارشد و در رشته آمار و بیومتری از دانشگاه اورگن آمریکا در مقطع دکتری فارغ التحصیل شده است. او که مقام استادی دانشگاه نوشاتل سوییس را دارد، تابحال بیشتر از ۲۵ کتاب در رشته آمار و ریاضی تالیف کرده و فیلمهای مستند تور یکم، فرزند عزیزم، قلب شناور و شهری بین دریاچه و کوه را هم ساخته است.

اسامی داوران و فیلمهای حاضر در دوره هفتم جشنواره فیلمهای ایرانی زوریخ بعدا اعلام خواهد شد.منبع:

1400/02/31
13:12:20
5.0 / 5
437
تگهای خبر: جوان , جوانان , دانشگاه , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان