رشد 30درصدی صدقه پرداختی مردم در سال قبل

رشد 30درصدی صدقه پرداختی مردم در سال قبل به گزارش جوان بین معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد از دریافت 479 میلیارد تومان صدقه مردمی توسط کمیته امداد و مراکز نیکوکاری در سال 99 آگاهی داد و اظهار داشت: میزان صدقات در سال قبل نسبت به سال 98 حدود 31 درصد رشد داشته است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، علیرضا عسگریان با تشریح عملکرد این نهاد در زمینه صدقات در سال ۹۹ اضافه کرد: مردم نیکوکار ایران اسلامی و خیران در سال قبل ۳۸۳ میلیارد تومان صدقه بوسیله صندوق های صدقات و روش های نوین و کمک های موردی به کمیته امداد پرداخت کردند.
وی افزود: همین طور در طول این مدت مبلغ ۹۶ میلیارد تومان صدقه نیز بوسیله مراکز نیکوکاری به خانواده های تحت حمایت کمک شده است که در مجموع میزان صدقات به ۴۷۹ میلیارد تومان می رسد.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد با اعلان اینکه عملکرد این نهاد در زمینه صدقات در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ حدود ۳۱ درصد رشد داشته است، اشاره کرد: تمام صدقات دریافتی در ردیف های خدماتی ارائه شده به مددجویان کشور هزینه شده است.
عسگریان با اشاره به این که ۲۷ درصد کل صدقات دریافتی در زمینه تامین مسکن مددجویان و ۱۱ درصد برای کمک هزینه ازدواج جوانان نیازمند هزینه شده است، اشاره کرد: همین طور ۱۰ درصد صدقات در امور معیشتی، ۵ درصد برای امور درمانی و مابقی در حوزه خدمات تحصیلی و کمک های موردی مددجویان هزینه شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، وی تاکید این نهاد را تمرکز بر روش های نوین دریافت صدقات عنوان نمود و اضافه کرد: مردم نیکوکار می توانند با ارسال عدد یک به سرشماره ۸۸۷۷ در سامانه صدقه پیامکی روزانه عضو شوند. همین طور کد دستوری #۸۸۷۷* بمنظور دریافت صدقات شهروندان بوسیله تلفن همراه پیش بینی شده است.
منبع:

1400/03/23
22:39:39
5.0 / 5
257
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان