یك تحقیق محلی فاش كرد

رسوایی سوء استفاده های هولناك از صدها كودك در جنوب لندن

رسوایی سوء استفاده های هولناك از صدها كودك در جنوب لندن به گزارش جوان بین نتایج یک تحقیق از کارمندان و نمایندگان شورای محله ˮلَمبِثˮ در جنوب لندن فاش کرده است که بیشتر از ۷۰۰ کودک در مراکز نگهداری کودکان در این منطقه، قربانی بی رحمی، آزار و سوءاستفاده شده اند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه خبری بی بی سی، مسؤلان این تحقیق از شورای محله لمبث به علت ده ها مورد سو استفاده از کودکان در پنچ مرکز نگهداری بشدت انتقاد کرده اند.
"تحقیق و تفحص مستقل در مورد کودک آزاری جنسی" از طرح های وزارت کشور انگلیس است.
این گزارش می گوید: سو استفاده کنندگان می توانستند به مراکز نگهداری از کودکان راه یابند یا سرپرستی موقت آنها را به عهده بگیرند.
تحقیق از این شورا در تابستان سال ۲۰۲۰ آغاز شد و در آن پنج مرکز نگهداری کودکان بین دهه ۱۹۶۰ تا ۱۹۹۰ بررسی شدند.
در گزارش آمده است: به استثنای بعضی موارد، کارمندان شورای لمبث با کودکان تحت مراقبت شان طوری رفتار می کردند که گویی این کودکان هیچ ارزشی ندارند. در نتیجه، افراد خطرناک می توانستند به خانه های کودکان و یتیم خانه ها راه یابند و تاثیرهای ویرانگر و مادام العمری بر قربانیان خود بگذارند.
این گزارش می گوید: شورای لمبث ۷۰۵ شکایت از ساکنان پیشین این مراکز دریافت کرده بود ولی فقط یکی از کارمندان ارشد این شورا مورد مواخذه قرار گرفت.
پروفسور الکسیس جِی، سرپرست این تحقیق، نوشته است: این کودکان در بازی قدرت زهرآگینی، آلت دست و گروگان بودند که در داخل شورای لمبث و بین این شورا و دولت مرکزی در جریان بود.
مسؤلان این تحقیق همینطور از پلیس لندن خواسته اند درباره یکی از پرونده ها، تحقیق جنایی کند. در سال ۱۹۷۷، شورای لمبث به پزشکی قانونی اطلاع نداد پسری که جسدش در یکی از مراگز نگهداری پیدا شد، چند روز قبل گفته بود آزار دیده است.
برپایه این گزارش، این مراکز نگهداری کودکان، مکان هایی خشن و بی رحم بودند که در آنها اجازه خشونت و آزار داده می شد و "کودکان زیر پنج سال، در معرض سو استفاده قرار می گرفتند.
کودکان اوقات خویش را با "خاله ها" یا "عموهای" مددکار می گذراندند، داوطلبانی که بدون بررسی درست سوابق شان با کودکان کار می کردند.
این تحقیق از پلیس متروپولیتن لندن هم به علت کوتاهی در پیگیری شواهدی که ممکن بود منجر به کشف جرم شود، انتقاد کرده است.
شورای لمبث به علت سو استفاده های هولناک و بسیار تکان دهنده و وحشتناک در این مراکز عذرخواهی کرده است.
این گزارش اضافه می کند: علیرغم تحقیقات و بازرسی های زیادی که طی ۲۰ سال انجام شده، سیستم مراقبت از کودکان در ایفای وظیفه اش در برابر قربانیان کودک آزاری اهمال کرده است.
منبع:

1400/05/07
11:28:15
5.0 / 5
276
تگهای خبر: پزشك , كودكان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان