در جلسه شورای شهر تهران مطرح شد

لزوم ارائه برنامه قرارگاه اجتماعی شهرداری برای سایر لطمه ها در تهران

لزوم ارائه برنامه قرارگاه اجتماعی شهرداری برای سایر لطمه ها در تهران جوان بین: اعضای شورای شهر تهران بعد از استماع گزارش معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران سوالات خودرا مطرح کرده و بر ارائه برنامه قرارگاه اجتماعی برای سایر لطمه ها در تهران تاکید کردند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سوده نجفی بعد از استماع گزارش معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران با اشاره به اینکه سوالات من از این معاونت به مفهوم تقابل بین شورا و شهرداری نیست، اظهار داشت: یکی از مولفه های شهر بهره ور، بهره برداری اجتماعی است. شما در قرارگاه اجتماعی برای این امر چه اقداماتی انجام داده اید؟
وی با مطرح کردن این سوال که قرارگاه اجتماعی برای شکاف نسلی که گریبانگیر شهر تهران است چه برنامه ای دارد؟ افزود: در شهر تهران گرفتار لطمه هایی همچون وندالیسم، گمنامی و انزوای اجتماعی، مسائل اجتماعی زیرزمینی، موضوع دختران فراری و خیابانی، حاشیه نشینی و کارتن خوابی وتکدی گری هستیم، آیا در قرارگاه اجتماعی به این موارد توجهی شده است و برای حل این لطمه ها برنامه ای دارید؟
عضو هیئت رئیسه شورای شهر با تاکید بر این که قرارگاه اجتماعی برمبنای چه مدلی فعالیت می کند؟ اضافه کرد: اگر فعالیت این قرارگاه بر طبق مدل مسئله محور است؛ چرا اقداماتی که گزارش داده شد در شهر مشهود نیست و یا کمرنگ است؟
به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، پرویز سروری نایب رئیس شورای شهر تهران با اعلان اینکه در دوره آقای قالیباف کارهایی برای مهار لطمه های اجتماعی شروع شد اما در چهار سال قبل متوقف گردید و حالا مدیریت فعلی می خواهد آنرا از زمین بلند کند، اظهار داشت: باید انرژی بیشتری بگذاریم تا به شرایط چهار سال قبل برگردیم و اگر اقدامات آقای قالیباف ادامه می یافت شاهد چنین وضعیتی نبودیم.
به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، معدنی پور عضو شورای شهر تهران نیز با اعلان اینکه ریل گذاری درستی انجام شده، اظهار داشت: اما هدف اصلی باید پیش گیری از وقوع لطمه اجتماعی باشد و لازم است که شهرداری برش های سالانه داشته باشد و آنها را درست اعلام نماید.
آقامیری نیز اظهار داشت: نقشه راه معتادان متجاهر پس از بازپروری چیست؟ آیا این افراد پس از چند ماه باردیگر به پاتوق ها برمی گردند؟ یا این که برای آنها برنامه ای دارید و این که مردم توقع دارند که پارک ها نیز پاکسازی شود.
مهدی اقراریان نیز با اعلان اینکه شهرداری نمی تواند به تنهایی مشکلات را حل کند، اضافه کرد: تهران را نمی توان با قوانینی که کشور با آن اداره می شود و تاریخ تعدادی از آنها گذشته اداره کرد و می بینیم که ایجاد قرارگاه اقدام خوبی است اما دوای درد نیست و باید شهرداری از دستگاه های دیگر تقاضای جدی داشته باشد.
وی با اعلان اینکه رهاشدگی برخی امکانات باید مورد توجه قرار گیرد، اظهار نمود: برخی سالن های ورزشی در مناطق لطمه پذیر تعطیل هستند و وقتی نوجوانان نتوانند از این خدمات استفاده کنند گرفتار اعتیاد می شوند و ما باید کاری نماییم و شهرداری برای حل مشکلات نمی تواند جوابگو باشد و باید در سطح ملی اقدامی صورت گیرد و جای سوال است که رییس جمهور از منطقه هرندی بازدید کرد اما چه اتفاقی افتاد؟
منبع:

1401/04/01
11:42:20
5.0 / 5
93
تگهای خبر: جوان , جوانان , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان