خرید راهبردی دارو در دستور کار تامین اجتماعی

خرید راهبردی دارو در دستور کار تامین اجتماعی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی چالش ناپایداری منابع را مهم ترین چالش سازمان تامین اجتماعی توصیف و در عین حال با اشاره به مسئولیت این سازمان در حوزه ارائه مناسب خدمات درمانی به بیمه شدگان و بازنشستگان، تاکید کرد که نباید بیمه شدگان در مراجعه به مراکز درمانی تامین اجتماعی، برای تهیه دارو با مشکل مواجه شوند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، دکتر میرهاشم موسوی در مسافرت به استان اردبیل و در بازدید از درمانگاه تامین اجتماعی گرمی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی در بخش درمان مستقیم، وظیفه تامین دارو وسایر امکانات برای بیمه شدگان را برعهده دارد و بیمه شدگان نباید با هیچ کسری و کمبودی در دریافت دارو مواجه شوند. ۴۰ درصد داروهای کشور را شرکت های تحت پوشش این سازمان تامین می کنند و بر طبق فهرست نیازهای دارویی درمانگاه ها باید این داروها بموقع تهیه وعرضه شوند و اصلاً قابل قبول نیست که مراجعین مراکز درمانی تامین اجتماعی با مشکل روبرو شوند.

موسوی خرید راهبردی دارو را از برنامه های سازمان برشمرد وگفت: اهتمام خواهیم کرد مشکلات احتمالی و موقتی برخی داروها را در شهرها و مراکز استانها برطرف نماییم و اجازه نمی دهیم مراجعین به درمانگاه ها و مراکز درمانی تامین اجتماعی، ناچار شوند داروی موردنیاز خودرا از بیرون تهیه کنند چونکه بیمه شدگان ما باید از خدمات درمانی، دارویی و بستری مناسب بهره مند شوند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی همین طور اظهار داشت: درمانگاه جدید گرمی را با تامین زمین از طرف فرمانداری این شهرستان راه اندازی می نماییم و اعتبار مورد نیاز نیز برای این پروژه تامین شده است. وضعیت خدمات بیمه ای در این شهرستان نسبتاً مطلوب و مناسب می باشد و امیدواریم با همکاری مسئولان شهرستان گرمی و تامین زمین راه اندازی درمانگاه را با تامین اعتبار مورد نیاز انجام دهیم. هیچ مشکلی در پروسه تامین اعتبار برای ساخت درمانگاه تامین اجتماعی گرمی وجود ندارد و انتظار می رود با در نظر گرفتن جمعیت بیمه شده این شهرستان و برای جلب رضایتمندی جامعه هدف بیمه ای، توسعه خدمات درمانی را در این شهرستان در وضعیت مطلوب شاهد باشیم.
موسوی اضافه کرد: تلاش ما بر این است که با توسعه مراکز درمانی، خدماتی و بیمه ای بتوانیم به نحو مناسب در خدمت بیمه شدگان مناطق مختلف کشور باشیم و در توسعه مراکز ارائه خدمت، مناطق مرزی و کمتر برخوردار مانند شهرستان گرمی، در اولویت هستند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی همین طور در بازدید از شعبه تامین اجتماعی شهرستان گرمی، به پوشش ۳۹ درصدی بیمه تامین اجتماعی در گرمی اشاره نمود و با تاکید بر ضرورت توسعه فراگیری پوشش بیمه ای در این منطقه اضافه کرد: ۲۹ هزار نفر در این شهرستان تحت پوشش خدمات بیمه تامین اجتماعی هستند که با اجرای طرح های جامع توسعه پوشش بیمه اجتماعی مانند بیمه دانشجویان و زنان خانه دار و تلاش جدی تر همکاران ما در این منطقه، باید به متوسط پوشش بیمه تامین اجتماعی در کشور یعنی حدود ۵۰ درصد نزدیک شویم.

وی ضمن قدردانی از تلاش کارکنان بخش های بیمه ای و درمانی این شهرستان اضافه کرد: شعبه تامین اجتماعی گرمی در فضای محدود خدمات مناسب بیمه ای به بیمه شدگان ارائه می دهد و تلاش خواهیم کرد در بخش های نرم افزاری و سخت افزاری، نیازهای این شعبه را با اولویت تامین نماییم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی همین طور در جریان بازدید از شعبه تامین اجتماعی بیله سوار اظهار داشت که با تامین زمین توسط فرمانداری بیله سوار، ساخت درمانگاه تامین اجتماعی در این شهرستان مرزی در دستور کار سازمان تامین اجتماعی قرار می گیرد.

وی ادامه داد: قرار شده تا یک ماه آتی، زمین مورد نیاز این پروژه با همکاری فرمانداری بیله سوار تامین شود و با تخصیص اعتبار مورد نیاز، عملیات اجرائی این پروژه شروع خواهد شد و در طول ۱۸ ماه راه اندازی درمانگاه در این شهرستان مرزی در دستورکار قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، موسوی ضرورت خدمات رسانی مناسب به بیمه شدگان و بازنشستگان را تصریح کرد و اضافه کرد: در این شهرستان ۲۱ هزار بیمه شده اصلی وتبعی داریم و مقرر شده است با تامین اعتبار مورد نیاز، ۲۵۰ سهمیه وام ضروری به بازنشستگان شهرستان بیله سوار اختصاص پیدا کند.

وی همین طور اظهار داشت: یکی از چالش های اصلی ما در تامین اجتماعی ناپایداری منابع است که به مفهوم واقعی مشکلات و دغدغه های ما را افزون تر کرده است. تامین اجتماعی، صندوقی بین نسلی است و ما وظیفه حراست و نگهبانی از این صندوق و سرمایه های آنرا برعهده داریم تا این امانت را به شایستگی تحویل آیندگان دهیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به ابلاغ سیاست های کلان تامین اجتماعی از طرف مقام معظم رهبری در ابتدای سال جاری اشاره نمود و این سیاست ها را چراغ راه حرکت آتی این سازمان دانست و اظهار داشت: در سیاست های ابلاغی، چالش های این حوزه به دقت نقطه زنی شده و راهبردهای غلبه برای این چالش ها نیز ارائه شده است. بیش از ۷۲ درصد جمعیت کشور اکنون تحت پوشش بیمه های اجتماعی هستند که سهم تامین اجتماعی؛ پوشش بیمه اجتماعی بیش از ۵۳ درصد جمعیت کل کشور است. بر طبق سیاست های ابلاغی و برای تحقق عدالت اجتماعی باید پوشش بیمه های اجتماعی در کشور را به صد درصد برسانیم. به برکت انقلاب اسلامی فراگیری پوشش بیمه ای در کشور از ۲۰ درصد زمان پیروزی انقلاب اسلامی به بالای ۷۲ درصد ارتقاء یافته و همچنان اهتمام ما بر این است تا پوشش بیمه ای را به شکل گسترده مورد توجه قرار دهیم.

وی با اشاره به تصویب و ابلاغ قانون پشتیبانی از خانواده و فرزندآوری اشاره نمود و اضافه کرد: فرزندآوری و افزایش جمعیت می توانی به توانمندسازی این سازمان در آینده بوسیله افزایش جمعیت بیمه پرداز کمک نماید. افزایش مدت پرداخت غرامت دستمزد ایام حاملگی به نُه ماه و پوشش بیمه ای خدمات درمان ناباروری همچون اقداماتی است که سازمان تامین اجتماعی در حوزه پشتیبانی از خانواده و ترویج فرزندآوری مورد توجه قرار داده است. هم اکنون سازمان تامین اجتماعی ماهانه ۳۵ هزار میلیارد تومان پرداخت حقوق و تعهدات دارد که رقم بسیار بزرگ و سنگینی است و به وصول منابع کافی نیاز جدی داریم و امیدواریم با حمایت کارفرمایان و دولت در حوزه بازپرداخت بدهی های بیمه ای، بتوانیم منابع مورد نیاز برای استمرار ارائه خدمات و توسعه کمی و کیفی خدمات را فراهم آوریم.

گفتنی ست در جریان این سفر، معاونان سازمان تامین اجتماعی نیز با حضور در شهرهای مختلف استان، وضعیت ارائه خدمات به بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان در مراکز بیمه ای و درمانی تامین اجتماعی در مناطق مختلف استان را بررسی کردند.1401/05/15
10:13:44
5.0 / 5
219
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان