چهار مصوبه حاصل دومین جلسه ستاد ملی زن و خانواده

چهار مصوبه حاصل دومین جلسه ستاد ملی زن و خانواده جوان بین: دومین جلسه ستاد ملی زن و خانواده در دولت سیزدهم با حضور رییس جمهوری انجام شد و چهار طرح پیشنهادی دبیرخانه این ستاد به تصویب رسید.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، عصر امروز ۷ دی، دومین جلسه ستاد ملی زن و خانواده با حضور سید ابراهیم رئیسی - رییس جمهوری و رییس ستاد ملی زن و خانواده، انسیه خزعلی - معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده و دبیر این ستاد و وزیران و نمایندگان دستگاهها از سه قوه انجام شد.

بنا بر اعلام معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، در این نشست دبیرخانه ستاد ملی زن و خانواده چهار طرح پیشنهادی در زمینه کاهش لطمه طلاق به کمک مشاوره زوجین نوپا، نظام واره شغلی زنان، نظام جامع آماری زن و خانواده و تشکیل کارگروه زنان، سلامت و امنیت ارائه داد که به تصویب رسید.

تصویب مشاوره رایگان نوهمسران

مشاوره چهار سال اول زندگی زوجین که سال اول آن بصورت رایگان و سال دوم تا چهارم برای دهک ۱ تا ۴ رایگان است. این طرح برای سال اول برای پنج استان پرطلاق بصورت آزمایشی اجرا خواهد شد.

تصویب تدوین نظام واره شغلی زنان

موافقت با طرح تدوین بازآرایی وضعیت اشتغال بانوان در این نشست صورت گرفت و قرار شد این طرح باتوجه به مسئولیت های چندگانه زنان تنظیم و بعد از تدوین در جلسه آتی ستاد به تصویب برسد.

طرح تدوین نظام جامع آماری زنان و خانواده به تفکیک جنسیت با همکاری کلیه دستگاه های اجرایی

برای یکپارچه سازی داده های آماری در رابطه با و طراحی زیست بوم زن و خانواده و اطلس ویژه زنان در برش های مختلف به تصویب رسید.

تشکیل کارگروه زنان، سلامت و امنیت

این طرح با هدف برجسته سازی جایگاه زنان در مقابله با لطمه های اداری و اجتماعی و کاهش لطمه های مختلف در دستگاه های دولتی و اداری به تصویب رسید. این طرح در دو بخش ملی و بین المللی فعال خواهد شد.1401/10/09
13:29:14
5.0 / 5
270
تگهای خبر: خانواده , دستگاه , زنان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان