پنهان كردن كودك آزاری توسط دیگران جرم است

پنهان كردن كودك آزاری توسط دیگران جرم است جوان بین: معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی كشور با اشاره به حادثه تعرض به دانش آموزان مدرسه ای در غرب تهران اظهار داشت: قانون صراحتا این را اعلام نموده است كه اگر كسی از كودك آزاری اطلاع داشته باشد و آن را اعلام نكند، مجرم است و این كار پیگرد قانونی دارد.


دكتر حبیب الله مسعودی فرید در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینكه بحث كودك آزاری همیشه جزو اولویت های سازمان بهزیستی بوده است، اضافه كرد: معتقدیم برای پیشگیری از چنین حوادثی باید به كودكان آموزش های لازم را عرضه كرد تا مورد آزارهای جنسی قرار نگیرند. همینطور عرضه این آموزش ها حتما باید در دستور كار مدارس قرار بگیرد؛ درعین حال والدین هم باید در مورد این موضوعات آگاه شوند.
وی با تاكید بر اهمیت نظارت بر مكان هایی نظیر مدارس یا مهدهای كودك كه بچه ها در آنجا حضور دارند، اظهار نمود: باید نظارت خیلی دقیق تری روی این مراكز وجود داشته باشد. همینطور باید فضایی تولید شود كه در صورت تولید مشكل، دانش آموز بتواند به راحتی با مدیر مدرسه یا سایر مسئولان ارتباط برقرار كرده و مشكلاتش را مطرح كند.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی كشور با انتقاد از پرداخت ناكافی به مبحث مشاوره و سلامت روان در مدارس خاطرنشان كرد: تا كنون به موضوعات در مدارس توجه زیادی نشده است و مدارس ما هنوز با همان نظام قدیم به فعالیتشان ادامه می دهند. مدارس هنوز هدف پر كردن ذهن بچه ها، با اندوخته ها و موضوعات درسی را دنبال می كنند؛ این درحالیست كه هدف اصلی مدرسه پرورش است. مدرسه باید فضایی برای رشد و تكامل همه جانبه كودكان باشد.
مسعودی فرید در ادامه با اشاره به اینكه سازمان بهزیستی همواره با استفاده از اورژانس اجتماعی، موارد كودك آزاری را پیگیری می كند، اظهار داشت: قانون صراحتا این را اعلام نموده است كه اگر كسی از كودك آزاری اطلاع داشته باشد و آن را اعلام نكند، مجرم است و این كار پیگرد قانونی دارد. همه باید بدانند كه همه در قبال این موضوعات مسئول هستند.1397/03/13
18:00:56
5.0 / 5
5039
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان