فرماندار تهران خبر داد

اجبار افزایش ۳۰۰ نفری ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر در تهران، تهیه طرح جدید جمع آوری متكدیان

اجبار افزایش ۳۰۰ نفری ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر در تهران، تهیه طرح جدید جمع آوری متكدیان جوان بین: فرماندار تهران با اشاره به افزایش ظرفیت معتادان متجاهر از ۳۵۰۰ نفر به ۱۰۰۰۰ نفر در استان تهران طی پنج سال گذشته، از اجبار افزایش ۳۰۰ نفری هریك از شهرستان های استان تهران برای نگهداری معتادان متجاهر اطلاع داد.


عیسی فرهادی در گفت وگو با ایسنا، اظهار داشت: طرح جمع آوری متكدیان مجددا تهیه شده و برای تأمین اعتبار لازم منتظر هستیم؛ البته هم اكنون كار پیوسته و با قدرت در حال اجراست و در طرح مجدد شیوه های كار تغییر خواهد نمود كه با تأمین اعتبار این شیوه در دستور كار قرار می گیرد.
وی ادامه داد: قرارگاه صدمه های اجتماعی هم فعالیت خویش را شروع كرده كه با شیب ملایمی برخورد با متكدیان و حتی جمع آوری معتادین متجاهر را در دستور كار دارد و معتادین و كارتن خواب ها را به سمت كمپ ها هدایت خواهد نمود.
فرماندار تهران افزود: در بخش جمع آوری معتادان متجاهر هم اكنون ۱۰۰۰۰ نفر در كمپ های ماده ۱۶ نگهداری می شوند؛ در حقیقت این افراد برای مدت ۹ ماه در این كمپ ها نگهداری می شوند و تصمیم داریم بعد از این دوره این افراد در اختیار كمپ های ماده ۱۵ شهرداری و مراكز بهاران قرار بگیرند تا بدین سان سیر درمان آنها تكمیل شود.
فرهادی خاطرنشان كرد: امروز در حوزه تأمین ظرفیت برای نگهداری این افراد با مشكلاتی مواجه هستیم. هم اكنون به مرور و به صورت روزانه تعدادی از این افراد در شهر تهران جمع آوری می شوند، اما در حال تولید ظرفیت های جدیدی هستیم كه ان شاءالله سطح شهر تهران را به كلی پاك سازی نماییم.
وی ادامه داد: ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر ظرف ۵ سال قبل از ۳۵۰۰ نفر به ۱۰۰۰۰ نفر رسیده است و مقرر شده هر شهرستان استان تهران ۳۰۰ نفر به این ظرفیت موجود اضافه كند و این مورد توسط استاندار تهران پیگیری می شود؛ بنابراین ماهم در شهرستان تهران این مورد را به جد دنبال می نماییم و با آماده شدن زمین و تأمین اعتبار در آینده نزدیك نسبت به این افزایش ظرفیت اقدام خواهیم كرد.
فرماندار تهران افزود: در بحث صدمه های اجتماعی (آموزش، اشتغال و خودكفایی) را دنبال می نماییم و در همین راستا در مجتمع فوریت های اجتماعی تهران ۱۲ دستگاه همكاری می كنند كه پشتیبانی این مجتمع با شهرداری است و با حمایت های دستگاه قضا و پلیس، جمع آوری صدمه ها آغاز می گردد و با همكاری بهزیستی، كمیته امداد، دانشگاه های علوم پزشكی و... نسبت به ساماندهی افراد صدمه دیده اقدام می گردد.
وی تصریح كرد: تكدی گری یك جرم مشهود است و هر كسی كه آن را انجام دهد باید با آن برخورد شود. اتباع بیگانه ای كه در قالب تكدی گری كار می كنند جمع آوری و در اختیار اداره اتباع قرار می گیرند تا نسبت به ساماندهی و طرد آنها اقدام گردد.
فرماندار تهران با اشاره به اینكه در بحث ساماندهی صدمه های اجتماعی بخصوص متكدیان، مردم نقش بزرگ و مهمی دارند، خاطرنشان كرد: كمك مردم بخصوص در بخش ساماندهی متكدیان می تواند بسیار اثرگذار باشد؛ بنابراین مردم هر چقدر بیشتر به متكدیان كمك كنند تعداد آنها بیشتر خواهد شد. ازاین رو باید از این كار دوری كنند.


1397/06/31
12:57:30
5.0 / 5
4297
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان