تاكید رئیس بهزیستی بر حفظ اطلاعات ژنتیكی كشور

تاكید رئیس بهزیستی بر حفظ اطلاعات ژنتیكی كشور جوان بین: رئیس سازمان بهزیستی كشوردر حاشیه بازدید از بنیاد خیریه ژنتیك مشهد، بر حفظ و پیشگیری از افشای اطلاعات ژنتیكی اصرار كرد و اظهار داشت: فعالیت این بنیاد و افزایش چنین مراكزی بر كاهش تعداد معلولان در كشور تاثیر به سزایی دارد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، وحید قبادی دانا، معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی كشور بامداد امروز در حاشیه بازدید از بنیاد خیریه ژنتیك مشهد، نسبت به حفظ اطلاعات ذخایر و پیشگیری از افشای اطلاعات ژنتیكی اصرار كرد و اظهار داشت: در ارسال ژن های گرفته شده از بیماران یا افراد به كشورهای دیگر به منظور انجام آزمایش ها، باید مراقب سوءاستفاده های احتمالی بود.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی كشور اظهار داشت: در حالیكه ما نسبت به اهمیت اطلاعات ژنتیكی آنطور كه باید و شاید توجه نمی نماییم در بعضی از كشورهای جهان حفظ این اطلاعات از اهمیت فوق العاده فراوانی برخوردار می باشد.

وی از خدمات نمایش شده توسط بنیاد ژنتیك در خراسان رضوی قدردانی نمود و اضافه كرد: فعالیت این بنیاد و افزایش چنین مراكزی بر كاهش تعداد معلولان در كشور تاثیر به سزایی دارد.

در ادامه، «نرگس ژیان» رئیس بنیاد خیریه ژنتیك خراسان رضوی باز اظهار داشت: فعالیت این بنیاد از سال ۱۳۸۸ در مشهد شروع شده و تابحال خدمات مثمرثمر فراوانی را به مراجعان نمایش كرده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی كشور، رئیس بنیاد خیریه ژنتیك خراسان رضوی درانتها با اشاره به اینكه خدمات در این بنیاد در دو بخش مشاوره ژنتیك و انجام آزمایشات ژنتیك نمایش می شود، تصریح كرد: در این چارچوب از شروع امسال تابحال به پنج هزار و ۵۰۰ زوج مشاوره ژنتیك نمایش شده و در بخش انجام آزمایش های ژنتیك هم حدود ۱۵ هزار نفر خدمات دریافت كرده اند.

گفتی است؛ ۱۱۴ هزار معلول دارای پرونده از خدمات سازمان بهزیستی بهره مند هستند.1397/10/24
19:45:47
5.0 / 5
4666
تگهای خبر: بهزیستی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان