رئیس اورژانس اجتماعی خبر داد: فعالیت ۲۲ خانه امن در كشور

رئیس اورژانس اجتماعی خبر داد: فعالیت ۲۲ خانه امن در كشور جوان بین: مدیركل دفتر صدمه دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی كشور اظهار داشت: از كل خشونت خانگی كه در كشور وجود دارد رتبه اول را كودك آزاری دارد كه بیشتر از ۳۵ درصد صدمه ها را شامل می شود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، رضا جعفری ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه افتتاح اورژانس اجتماعی اردستان و در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: مركز اورژانس اجتماعی یكی از سیاست های اصولی و دارای یكی از راهبردهای بنیادی در جهت كنترل صدمه اجتماعی است كه راه اندازی آن بر عهده سازمان بهزیستی گذاشته شده است.

وی با اشاره به اینكه شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر می توانند اورژانس اجتماعی داشته باشند، اضافه كرد: حتی برخی شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر با عنایت به رشد صدمه اجتماعی این اورژانس راه اندازی می شود. سال قبل شاهد راه اندازی ۱۵۰ مركز اورژانس اجتماعی بودیم كه نسبت به مدت مشابه رشد ۷۷ درصدی بودیم.

مدیركل دفتر امور صدمه دیدگان اجتماعی و رئیس مركز اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی كشور، اورژانس اجتماعی را گسترده ترین شبكه حمایت و سلامت در كل كشور عنوان نمود و اظهار داشت: اورژانس اجتماعی بالای ۹۰ درصد خدمات اجتماعی را در كشور پوشش می دهد كه بیشترین موارد شامل كودك آزاری، همسر آزاری و معلول آزاری و مبادرت به خودكشی است.

جعفری اظهار داشت: با عنایت به توسعه ای كه پارسال در مورد اورژانس اجتماعی انجام شد و كلاس های آموزشی كه برای كیفی سازی برگزار گردید تقریباً در همه شهرهایی كه درخواست و نیاز به اورژانس اجتماعی داشتند، افتتاح شد.

وی با اشاره به اینكه اورژانس اجتماعی ورودی افراد صدمه دیده است، افزود: صدمه دیدگان پس از ورود به اورژانس اجتماعی باید ساماندهی شوند و در خانه های امن كه یك حلقه پیوسته به اورژانس اجتماعی است ساماندهی شوند. ۲۲ مركز خانه امن در كشور راه اندازی شده كه به صورت دولتی و غیردولتی پارسال بیشتر از ۱۶۰۰ نفر را تحت حمایت قرار دادند.

مدیركل دفتر امور صدمه دیدگان اجتماعی و رئیس مركز اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی كشور با اشاره به هزینه ای كه اورژانس اجتماعی برای دولت دارد، اظهار داشت: هنوز نتوانستیم ۱۶۰ خودرو مناسب را برای مراكز تهیه نماییم و این یكی از انتظارات ما از سازمان برنامه بودجه است.

جعفری در مورد وضعیت كودك آزاری در كشور، اظهار داشت: كودك آزاری یك صدمه پنهان است و در همه دنیا اتفاق می افتد. آخرین آماری كه بهداشت جهانی عرضه داده تقریباً در جهان از هزار كودك ۱۵ كودك در معرض خشونت قرار دارد. با عنایت به توسعه ای كه در كشور بوده و زمینه شناسایی بیشتر انجام شده الان از كل خشونت خانگی كه در كشور وجود دارد بیشتر از ۳۵ درصد موارد مربوط به كودك آزاری است كه رتبه اول را هم دارد. همسر آزاری و سالمند آزاری و معلول آزاری رتبه های بعدی را دارند.

وی در مورد قانون پشتیبانی از كودك آزاری در كشور اظهار داشت: هنوز قانونی مشخصی در این خصوص در كشور عنوان نشده، البته لایحه پشتیبانی از كودكان و نوجوانان مطرح است كه امیدواریم با برطرف شدن اشكالات شورای نگهبان این قانون تصویب شود.1397/11/21
12:00:56
5.0 / 5
4235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان