در گفت وگو با جوان بین اعلام شد

پرداخت كمك هزینه معیشت به كودكان بی سرپرست سیل زده، فعالیت مهدهای سیار

پرداخت كمك هزینه معیشت به كودكان بی سرپرست سیل زده، فعالیت مهدهای سیار جوان بین: سرپرست دفتر امور كودكان و نوجوانان بهزیستی كشور از پرداخت «كمك هزینه معیشت» به كودكان تحت پوشش بهزیستی استان های سیل زده كه نزد خانواده های جایگزین هستند، اطلاع داد.


منتظر شبر در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه هم اكنون كودكان دو مركز شبه خانواده در پلدختر به دنبال سیل در خرم آباد جا به جا شده اند، اضافه كرد: كودكان تحت پوشش بهزیستی مناطق سیل زده با مشكل خاصی رو به رو نیستند و «كمك هزینه معیشت» كه به میزان سه برابر مستمری معمول برای مددجویان سازمان بهزیستی است، به كودكانی كه نزد خانواده های جایگزین هستند، هم پرداخت می شود.
وی در ادامه اضافه كرد: روز گذشته نخستین مهدكودك سیار در استان لرستان و در روستای "پیرجد" از توابع خرم آباد شروع به كار و برنامه های مفرحی را برای بهبود وضعیت روحی و روانی این كودكان اجرا كرد.
سرپرست دفتر امور كودكان و نوجوانان بهزیستی كشور با اشاره به اینكه تا این لحظه هیچ كودكی در مناطق سیل زده به دنبال فوت والدینش، بی سرپرست نشده است، اظهار نمود: تنها دو فرزند یك مادر كه به دنبال شرایط نامساعد جسمی در بیمارستان بستری بوده و كسی برای سرپرستی فرزندان وی در دسترس نبود، به شكل موقت به بهزیستی واگذار شدند.
شبر با اشاره به اینكه تا این لحظه ۲۳ مهد كودك سیار در استان گلستان، دایر شده است، افزود: ۱۰ مهد سیار هم در استان گلستان به راه افتاده است، تا فرزندان خانواده هایی كه در اردوگاه های موقت سكونت می كنند، از فضا و برنامه های این مهدها استفاده كنند. كلیه كودكان این مناطق و حتی كودكان دبستانی می توانند در برنامه های پیش بینی شده این مهدهای سیار حضور پیدا كنند.
وی با تاكید بر اینكه كلیه مهدهای كودك استان های سیل زده و بخصوص استان لرستان كه گرفتار آب گرفتگی نشده اند، از روز گذشته آماده پذیرش كودكان بودند، خاطرنشان كرد: با این وجود مهدهای صدمه دیده این مناطق تا زمان تعمیر و آماده شدن مجدد آنها تعطیل خواهند بود.1398/01/19
14:18:48
5.0 / 5
4604
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان