آخرین آمارهای روز جهانی مبارزه با قاچاق انسان نشان می دهد

كودكان نیمی از قربانیان قاچاق انسان در جهان

كودكان نیمی از قربانیان قاچاق انسان در جهان جوان بین: قاچاق انسان و بردگی مدرن در عصر حاضر از معضلات فراگیر جهانی است و تنها برخی از كشورها در مقابل قاچاق انسان مصون هستند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، "روز جهانی مبارزه با قاچاق انسان" هر ساله در روز سی ام ماه جولای با هدف افزایش آگاهی و پیش گیری از تشدید این بحران برگزار می گردد.
هر ساله هزاران مرد، زن و كودك با این وعده كه شرایط بهتری برای خانواده شان فراهم می شود یا به زور و اجبار به دست قاچاقچیان گرفتار می شوند و حتی خانواده های فقیر برای گذران زندگی مبادرت به فروش كودكان خود به قاچاقچیان می كنند.
افراد به شیوه های مختلف گرفتار قاچاقچیان می شوند اما سرنوشت مشابهی در انتظار همگی آنان است و اینكه حقوق و هویت خودرا از دست داده و مورد سوء استفاده قرار می گیرند.
سایت "awareness days" در مطلبی تازه دراین باره نوشت: قربانیان قاچاق مجبور به انجام كارهای طاقت فرسا و سخت می شوند و مورد سوء استفاده قرار می گیرند. معمولا اسناد هویتی آنان از بین رفته و تهدید می شوند كه در صورت مبادرت به فرار با مجازات های شدیدی روبرو خواهند شد. این افراد اغلب به كشورهایی فرستاده می شوند كه با زبان آنها آشنا نیستند و نمی توانند كمكی دریافت نمایند. بعضی از آنان جان خودرا از دست داده یا دیگر از خانواده خود غافل خواهند بود.
یك معضل جهانی همچون قاچاق به راهكار جهانی نیاز دارد و بنا بر این سازمان ملل روز جهانی مقابله با قاچاق انسان را به منظور آگاهی بخشی و پیش گیری از قاچاق انسان انتخاب نموده است و پروتكلی تهیه كرده تا قاچاقچیان انسان مجازات شده و این امید وجود دارد كه این پروتكل در تمام نقاط جهان اجرایی شود.
اسكای نیوز نیز در گزارشی در این زمینه آورده است: آخرین آمارهای جهانی در سال ۲۰۱۷ میلادی نشان داده است حدود ۵۱ درصد از قربانیان قاچاق در جهان كودك هستند، ۷۶ درصد آنان زن و ۶۹ درصد از قربانیان برای سوء استفاده جنسی قاچاق می شوند. در عین حال رومانی بالاترین تعداد قربانیان قاچاق انسان را در اروپا دارد.
بنابر گزارش پایگاه اینترنتی relief web، در كشورهای مختلف تعداد بیشتری از قربانیان قاچاق شناسایی شده و تعداد قاچاقچیان بیشتری نیز دستگیر می شوند. این وضعیت می تواند در نتیجه افزایش ظرفیت شناسایی قربانیان یا افزایش كشورهایی باشد كه در سال های اخیر تعداد قربانیان بیشتری را گزارش كرده اند.
همین طور درحالیكه تعداد كشورهایی كه قربانیان قاچاق را گزارش می دهند افزایش شایان توجهی نداشته اما مجموع تعداد قربانیان در هر كشور افزایش داشته است. علاوه بر این، از بُعد منطقه ای نیز افزایش تعداد قربانیان شناسایی شده در آمریكا و آسیا بارزتر بوده است.
منبع:

1398/05/08
21:59:59
5.0 / 5
4301
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان