معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی كشور اعلام كرد

فعالیت 358 مركز آژانس اجتماعی در كشور

فعالیت 358 مركز آژانس اجتماعی در كشور جوان بین: معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی كشور با تاكید بر ضرورت افزایش آگاهی مردم نسبت به اورژانس اجتماعی اظهار داشت: هم اكنون تنها 20 تا 25 درصد مردم از فعالیت آژانس اجتماعی اطلاع دارند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، حبیب الله مسعودی فرید در مراسم تقدیر از كارشناسان سازمان بهزیستی كشور با بیان این كه امروز از ۱۲۴ نفر از ۳۵۰۰ نفر همكار آژانس اجتماعی تقدیر می شود، اظهار نمود: سازمان بهزیستی به سبب توجه به موضوعات مختلف جامعه، همسر آزادی، كودك آزاری و توجه به خانواده و پیش گیری از لطمه ها، این نهاد یك سازمان دوستدار خانواده است. بر طبق ماده ۸۰ برنامه ششم توسعه كه قرار بود در همه شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر اورژانس اجتماعی تشكیل گردد، ۳۵۸ مركز در كشور شروع به كار كرده است و بدین سان هیچ شهر بالای ۵۰ هزار نفر در كشور نیست كه اورژانس اجتماعی نداشته باشد.
وی در ادامه به راه سخت اورژانس اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت: این نهاد از سال ۷۸ تابحال در حال ارتقا است و از همه كسانی كه بیشتر از این، پروسه دوستدار خانواده را شكل داده و ادامه بخشیدند، تشكر می كنم.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی كشور در ادامه به مهمترین برنامه های آتی آژانس اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت: استاندارد سازی و ارتقای كیفیت یكی از مهم ترین برنامه های پیشرو ما است. هم اكنون از نظر كمی به عدد خوبی رسیدیم، اما اولویت ما ارتقای استاندارد و كیفیت خدمات است؛ بطوریكه باید اثربخشی و بهره وری سیستم را بالا بریم.
مسعودی فرید با اشاره به این كه افزایش آگاهی مردم نسبت به اورژانس اجتماعی از دیگر برنامه های سازمان بهزیستی كشور است، اشاره كرد: بر طبق آخرین آمارها بین ۲۰ تا ۲۵ درصد مردم از فعالیت آژانس اجتماعی كشور خبر دارند و لازم است به طرق مختلف اطلاع رسانی شود. حضور در مدراس، رسانه های مختلف و... یكی از روش های آگاهی سازی است كه باید دائما صورت گیرد تا پیام اورژانس اجتماعی به گوش مردم برسد. همین طور باید به سمت الكترونیكی كردن ثبت اطلاعات در آژانس اجتماعی حركت نماییم تا پیگیری موارد راحت تر صورت گیرد. همین طور پیگیری ثبات شغلی كاركنان آژانس اجتماعی كه به لحاظ صدمه ای و روانی فشارهای زیادی را تحمل می كنند باید همواره مد نظر قرار گیرد تا به هدف ارتقای سلامت اجتماعی دست یابیم.

1398/05/28
20:43:20
5.0 / 5
4346
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان