افزایش ۱۰ برابری وام ازدواج نسبت به سال ۹۲

افزایش ۱۰ برابری وام ازدواج نسبت به سال ۹۲ به گزارش جوان بین معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینكه در دولت تدبیر و امید پرداخت تسهیلات ازدواج نسبت به سال 92، 10 برابر شده است، اظهار داشت: با وجود افزایش تسهیلات ازدواج، بررسی ها نشان داده است افزایش این وام كمكی به افزایش ازدواج نكرده است.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، محمد مهدی تندگویان در دیدار با معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده برای آغاز هماهنگی در امور مشترك دو نهاد اظهار داشت: معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان موضوعات و دغدغه های مشترك زیادی با معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری دارد كه مایل هستیم در این موضوعات به وحدت رویه و گفتمان واحد در دولت برسیم تا بتوانیم با هماهنگی و كار مشترك و هم افزا گام های مهم تر، اساسی تر و موثرتری برای جامعه هدفمان برداریم.

وی با بیان این كه دولت تدبیر و امید در سوژه پرداخت وام ازدواج مشكلات را به صفر رسانده است، اظهاركرد: در این دولت پرداخت تسهیلات ازدواج نسبت به سال ۹۲ ۱۰ برابر شده است. با این وجود بررسی ها نشان داده است افزایش وام و تسهیلات ازدواج كمكی به افزایش ازدواج نكرده است.

معاون وزیر ورزش و جوانان با ارائه گزارشی از آمار وام ازدواج و فعالیت های این معاونت اظهار داشت: با عنایت به موضوعات مشتركی كه داریم باید یك كار مشترك مطالعاتی و اجرایی برای رسیدن به وحدت رویه و جلوگیری از لطمه های جوانان و دختران و زنان كشور انجام دهیم.

معصومه ابتكار نیز در این جلسه با بیان آمادگی برای پژوهش مشترك و سریع در امور مشترك دو نهاد اظهاركرد: باید كار مشترك مطالعاتی و هماهنگ با برش استانی برای مقابله با لطمه های اجتماعی صورت بگیرد اما در كنار آن نیز می توانیم برنامه های اجرایی مناسب مثل آموزش های پایه ازدواج و مهارت های ارتباطی را با كمك و مشاركت یكدیگر در سطوح مختلف انجام دهیم.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به فعالیت های خوب تشكلهای جوانان اظهار داشت: شبكه سازی تشكل ها در موضوعات تخصصی كار بسیار خوبی است كه وزارت ورزش و جوانان انجام داده است و ما نیز مایل هستیم كارهای مشتركی را بوسیله تشكل های زنان و دختران با تشكل های جوانان انجام دهیم.

همچنین اعظم كریمی - مدیركل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان - با اشاره به فعالیت خوب و موثر دفاتر مشاوره ازدواج و خانواده اظهاركرد: این دفاتر منابع كاملا علمی و تخصصی هستند كه می توانند در پایش های مختلف مشكلات ازدواج به ما كمك های زیادی كنند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان وی ادامه داد: آمار افراد مجردی كه به دفاتر مشاوره ازدواج بازگشت می كنند به سرعت رو به افزایش است و این جای خوشی دارد كه جوانان قبل از ازدواج وارد امر مشاوره می شوند تا زندگی بهتری را با مشاوره متخصصان امر ازدواج شروع كنند.

در اختتام این جلسه نیز مقرر شد دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان و دفاتر معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری با تشكیل كارگروه های مشترك با هم افزایی به سیاستگذاری و اجرای برنامه های حوزه دختران و زنان و جوانان كمك كنند.

منبع:

1398/07/24
22:43:47
5.0 / 5
4288
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان