اشرفی:

كارایی كم لیگ جوانان نسبت به بزرگسالان

كارایی كم لیگ جوانان نسبت به بزرگسالان جوان بین: اصغر اشرفی مربی تیم ملی بوكس اعلام كرد لیگ بزرگسالان در صورت برگزاری مفیدتر از لیگ جوانان است.


اصغراشرفی در گفت و گو با سادس، به تأثیرات لیگ جوانان بر روی تیم ملی بزرگسالان اشاره كرد و گفت: اینكه برگزاری لیگ جوانان برای آینده‌ی تیم ملی بزرگسالان مفید است را نمی‌توان انكار كرد، اما اگر لیگ بزرگسالان را راه‌اندازی كنیم قطعا تاثیرات بیشتری را شاهد خواهیم بود. لیگ جوانان و نیاز به سرمایه‌گذاری دارد تا بتوانیم به بوكسورهای جوان حقوق و مزایای مالی پرداخت كنیم كه این مسئله در توان فدراسیون بوكس نیست.
 
او افزود: مسئله‌ی دیگر كه تأثیرات مفید برگزاری این لیگ را كم رنگ‌تر می‌كند، بحث سربازی بوكسورها در رده سنی جوانان است. بوكسورهای جوانی كه به این لیگ می‌آیند پس از یك مدت كوتاه به سربازی می‌روند و فدراسیون بوكس هم نمی‌تواند دنبال معافی این عزیزان باشد چون این توانایی را ندارد. اكثر بوكسورها هم نمی توانند عنوان سرباز قهرمانی را كسب كنند چون برای كسب این عنوان باید از قبل مقام قهرمانی داشته باشند كه برای همه بوكسورها این مسئله امكان پذیر نیست.
 
مربی تیم ملی بوكس بزرگسالان با بیان اینكه برگزاری این لیگ تأثیرات مثبتی دارد اظهار كرد: من نمی‌گویم این لیگ برای تیم ملی و بوكس ایران مفید نخواهد بود اما، به نظر من تأثیرات مثبتی كه لیگ بزرگسالان می‌توانست به روی كیفیت بوكس ایران بگذارد به مراتب بیشتر و بهتر از لیگ بوكس جوانان است.
 
او در مورد اینكه ورود و خروج مربیان در كادرفنی تیم ملی بزرگسالان بوكس زیاد است، گفت: به نظر من هم همینطور است، همه مربیانی كه به تیم می‌آیند پس ازدریافت نكردن پول اردو را ترك می‌كنند. اما باید این را بدانیم كه هدف فدراسیون آموزش مربیان جوان است. مربیان جوان یكی یكی به كادرفنی اضافه می‌شوند تا آموزش‌های روز دنیا را از مربی كوبایی (باربارو فرناندز خیمنز) ببینند و برای همین مربیان پس از هر اردو باید جایگزین شوند.
 
اشرفی ادامه داد: در حال حاضر هم كادر فنی تیم ملی را باربارو فرناندز خیمنز به عنوان سرمربی، من و اسفندیار محمدی به عنوان كمك‌ها و مربیان تیم ملی در كنار مربی كوبایی تشكیل می‌دهیم.
 
مربی تیم ملی بوكس در پایان راجب شرایط مصدومیت سجاد محمدپور گفت: او در تمرینات حضور دارد و با ملی‌پوشان تمرینات خود را پیگیری می‌كند. با صلاحدید پزشكان نیز تا چند روز آینده پانسمان دست خود را باز می‌كند.
1396/04/13
15:20:25
5.0 / 5
5287
تگهای خبر: جوانان , بزرگسالان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان