آخرین وضعیت پرونده دانش آموز آزاردیده جیرفتی، انجمن كودكان وكالتش را برعهده گرفت

آخرین وضعیت پرونده دانش آموز آزاردیده جیرفتی، انجمن كودكان وكالتش را برعهده گرفت جوان بین: اوایل دی ماه گذشته بود كه باز هم تنبیه دانش آموز دیگری این دفعه توسط مدیر مدرسه خبرساز شد؛ خبری كه در ادامه به عذرخواهی رییس آموزش و پرورش جیرفت از خانواده دانش آموز و اخراج مدیرمدرسه منجرشد. به دنبال این حادثه انجمن پشتیبانی از حقوق كودكان وكالت این دانش آموز را برعهده گرفت.


سارا باقری كه به نمایندگی از انجمن پشتیبانی از حقوق كودكان وكالت دانش آموز جیرفتی را عهده دار شده در گفت وگو با ایسنا، از بررسی پرونده این مدیر در هیئت رسیدگی به تخلفات اداری آموزش و پرورش اطلاع داد.
وی با اشاره به اینكه وضعیت جسمی و روحی این دانش آموز رو به بهبود است، اظهار داشت: دانیال (دانش آموز مجروح) پس از 18 روز به مدرسه بازگشته است و وضعیت نسبتا خوبی دارد. از رئیس آموزش و پرورش شهرستان جیرفت درخواست كرده ام تا خدمات مشاوره ای و روان شناسی در اختیار وی قرار دهند تا بتواند با صحبت درباره این اتفاق، هرچه سریع تر به وضعیت عادی بازگردد.
وی با اشاره به اینكه متهم این پرونده هم اكنون به قید وثیقه آزاد شده است، اضافه كرد: این مدیر خاطی به دنبال كسب رضایت از خانواده رفیعی (دانش آموز مذكور) است اما تا كنون تصمیمی در این مورد از جانب خانواده دانیال اتخاذ نشده است.
این فعال حقوق كودك با اشاره به جلسات برگزار شده با حضور رئیس آموزش و پرورش جیرفت و معلمان این مدرسه خاطرنشان كرد: این مسئولان قول مساعدت و همكاری درمورد وضعیت این دانش آموز را داده و اعلام نموده اند كه به دنبال شرایط به وجود آمده، به خانواده رفیعی به لحاظ مادی و معنوی كمك خواهند كرد.

باقری با اشاره به خواسته دانیال در مورد جابه جایی مدرسه اش، در ادامه به تشریح جزئیات این حادثه پرداخت و اظهار داشت: این حادثه به دنبال درگیری لفظی چند دانش آموز و اطلاع مدیر مدرسه، اتقاق افتاده است. این درحالیست كه مدیر مدرسه به جای انجام وظیفه مدیریتی خود، به علت خشم و عصبانیت به ضرب و شتم دانیال پرداخته است.
این فعال حقوق كودك با تاكید بر اینكه بر مبنای ماده 77 آیین نامه اجرایی مدارس، هرگونه تنبه بدنی دانش آموزان تخلف به حساب می آید، خاطرنشان كرد: چه مدیران مدرسه و چه سایر افرادی كه در سیستم آموزشی مشغول به فعالیت هستند باید دست كم یكبار این آیین نامه را مطالعه كرده باشند تا بدانند هرگونه برخورد فیزیكی با دانش آموز به مثابه خشونت و آزار جسمانی است.
این وكیل پایه یك دادگستری با اشاره به اینكه آموزش و پرورش بعنوان نظامی كه نقش تربیتی دانش آموزان را بر عهده دارد، از وضعیت حساس تر و متفاوت تری نسبت به سایر ارگان ها برخوردار است، اظهار نمود: برای كاركنان این سیستم باید كلاس های آموزشی و مهارت های كنترل خشم از قبل پیش بینی شود تا شاهد بروز حوادث مشابهی نباشیم.
باقری در ادامه با اشاره به وضعیت پرونده از قرار گرفتن آن در مراحل پایانی تحقیقات اولیه اطلاع داد و اضافه كرد: بر مبنای گفته های دادیار، پس از این مرحله پرونده وارد مرحله دادگاهی می گردد. باآنكه متهم پرونده به دنبال جلب رضایت شاكی است اما تابحال تصمیمی در این زمینه اتخاذ نشده است.1396/11/03
13:30:08
5.0 / 5
5010
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان