جزئیات و نحوه افزایش حقوق بازنشستگان كشوری اعلام شد

افزایش میانگین ۷۵۰ هزارتومانی حقوق بازنشستگان كشوری

افزایش میانگین ۷۵۰ هزارتومانی حقوق بازنشستگان كشوری جوان بین: بنابر اظهارات مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری، حقوق بازنشستگان كشوری امسال بطور میانگین 750 هزار تومان افزایش می یابد كه تلاش می شود حقوق فروردین ماه با احكام جدید پرداخت گردد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، اكبر افتخاری در یك برنامه تلویزیونی درباره جزئیات و نحوه همسان سازی حقوق بازنشستگان كشوری اظهار نمود: امسال حداقل حقوق بر طبق قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی و مصوبات دولت و همین طور توافق نامه ای كه میان سازمان مدیریت و سازمان اداری استخدامی منعقد شده ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای افرادی كه ۳۰ سال خدمت تمام دارند تعیین شده است.
وی ادامه داد: این حداقل حقوق را برای بازنشستگان اعمال می نماییم. میانگین حقوق دریافتی نیز به سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد رسید.


۷۵۰ هزار تومان؛ میانگین افزایش حقوق بازنشستگان
مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری با اعلان اینكه میزان افزایش حقوق نسبت به سال قبل بطور میانگین حدود ۷۵۰ هزار تومان است، در پاسخ به این پرسش كه بازنشستگان كشوری شامل چه افرادی می شوند؟ اظهار داشت: بازنشستگان كشوری شامل كارمندان دولت غیر از بازنشستگان لشگری و تامین اجتماعی هستند.


اعمال پلكانی همسان سازی پس از افزایش ۱۵ درصدی حقوق ها+ جزییات
افتخاری افزود: ما برمبنای قانون موظف هستیم كه ابتدا حقوق سال قبل بازنشستگان را ۱۵ درصد افزایش دهیم؛ پس از آن دولت و مجلس بودجه ای را در نظر گرفته اند برای آنكه همسان سازی حقوق نیز اعمال شود. در واقع بودجه اختصاص داده شده همسان سازی را برمبنای ضوابط میان بازنشستگان توزیع می نماییم و این علاوه بر آن افزایش ۱۵ درصدی سالانه است.
وی درباره نحوه توزیع بودجه همسان سازی كه با موافقت سازمان مدیریت و كوشش های صورت گرفته امسال به ۶۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است اظهار داشت: همسان سازی به شكل پلكانی و با روندی نزولی انجام می شود، به این معنا كه حقوق هایی كه پایین تر هستند، مشمول دریافتی بیشتری می شوند و هرچه حقوق به سمت بالا می رود و افزایش می یابد رقم همسان سازی برای آنها كمتر است.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری افزود: بعنوان مثال برای شخصی كه مقرر است حقوقش به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد، میزان افزایش حقوقش به ۵۰ درصد می رسد، یعنی ۱۵ درصد افزایش سنواتی و ۳۵ درصد افزایش ناشی از همسان سازی دارد، اما برای كسانی كه حقوقشان در رده های بالاست حدود ۲۲ تا ۲۳ درصد افزایش حقوق داریم یعنی ۱۵ درصد افزایش سنواتی و هفت یا هشت درصد افزایش ناشی از همسان سازی خواهد بود.


آمادگی صندوق بازنشستگی برای صدور احكام جدید حقوقی بعد از ابلاغ سازمان برنامه
افتخاری با اعلان اینكه حالا آمادگی صدور احكام را داریم اظهار داشت: احكام در سیستم های ما آماده شده و منتظر هستیم طبق قانون بخشنامه مربوط از طرف سازمان مدیریت و سازمان استخدامی به امضا برسد كه احیانا ظرف امروز و فردا به ما ابلاغ می شود. به محض ابلاغ بخشنامه، احكام را صادر می نماییم.


پرداخت حقوق فروردین برمبنای احكام جدید
وی افزود: در تلاش هستیم حقوق فروردین ماه را برمبنای احكام جدید پرداخت نماییم.
وی با اعلان اینكه بودجه همسان سازی نسبت به سال قبل حدودا دو برابر شده است اظهار نمود: سال قبل این بودجه كمی بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان بود كه امسال به ۶۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

فعلا امكان همترازی حقوق بازنشستگان با شاغلان مقدور نیست
افتخاری در ادامه با اشار به اینكه تعاریف مطرح شده درباره همسان سازی متفاوت می باشد اظهار داشت: بعنوان مثال بازنشستگان انتظار دارند حقوقشان به شاغلین همتراز نزدیك شود. ما این مورد را دنبال می نماییم اما نیازمند بودجه بالایی است و باتوجه به شرایط فعلی امكان تصویب چنین بودجه ای وجود نداشت اما سالانه بودجه ای در نظر گرفته می شود و بتدریج در حقوق هایشان اعمال می شود تا این فاصله با شاغلین همتراز كم بشود.
وی افزود: افرادی كه حقوق پایین تری داشته اند فاصله شان كمتر شده است و افزایش حقوقشان بیشتر بود اما این امر نافی این نیست كه این حقوق برای اداره زندگی كافی است یا خیر. دولت تاكید جدی دارد كه بتواند به كاهش فاصله حقوق كمك نماید. مصوبات مجلس نیز مقدمه این مساله بوده است. مجموعه تصمیم گیر كشور مخالف اصلاح این روند نیستند اما باید شرایط بودجه ای را نیز در نظر گرفت و متناسب با آن این مسیر را اصلاح كرد.
منبع:

1399/01/25
23:22:12
5.0 / 5
3372
تگهای خبر: بازنشستگی , شاغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان