تقدیر از اقدامات مددكاران اجتماعی ایران در حوزه مقابله با كرونا

تقدیر از اقدامات مددكاران اجتماعی ایران در حوزه مقابله با كرونا جوان بین: رئیس انجمن مددكاران اجتماعی ایران از تقدیر رئیس فدراسیون جهانی مددكاری اجتماعی از اقدامات مددكاران اجتماعی ایران در حوزه مقابله با كرونا آگاهی داد.


سید حسن موسوی چلك در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینكه همزمان با شیوع ویروس كرونا در كشورهای مختلف متخصصان رشته های گوناگون چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی درگیر ارائه خدمات شدند، اظهار داشت: باتوجه به ماهیت این بحران در عین حال كه بخش اعظم آن بهداشتی-درمانی است، اما استفاده از ظرفیت های علمی سایر متخصصان هم مثل خیلی از بحران ها اجتناب ناپذیر است.
وی با اعلان اینكه مددكاران اجتماعی بعنوان یكی از گروه های علمی كه در حوزه اجتماعی تخصص دارند، در تمام كشورها همچون ایران در مدیریت و ارائه خدمات حضور دارند، اظهار نمود: بر همین مبنا انجمن مددكاران اجتماعی ایران در گزارش مرحله اول از كارهای مددكاران اجتماعی كشور به فدراسیون جهانی مددكاران اجتماعی به تشریح این اقدامات پرداخته است.
رئیس انجمن مددكاران اجتماعی ایران با اعلان اینكه این گزارش نه فقط اقدامات انجمن مددكاران اجتماعی ایران، بلكه همه آنچه در حوزه مددكاری اجتماعی در كشور اتفاق افتاده است را شامل می شود، اظهار نمود: حضور مددكاران اجتماعی در مراكز درمانی، بهزیستی، كار با افراد دارای معلولیت، زنان، كودكان، معتادان، سالمندان، بی خانمان ها، كمیته امداد و... در این گزارش تشریح شده است. همین طور ارائه راهنمایی به مردم چه در چارچوب فضای مجازی و چه در چارچوب تماس تلفنی یا حضوری، تهیه بسته های علمی در رابطه با حوزه كرونا، تدوین دستورالعمل های حوزه حمایت اجتماعی-روانی، شناسایی بیماران، حضور در مراكز نقاهتگاهی، حضور در سكونتگاه های غیر رسمی، حضور در زندان ها، نیروی انتظامی و سایر مراكز قضایی بخش دیگری از خدمات مددكاران اجتماعی در ایران بوده كه در گزارش مذكور به آنها اشاره شده است.
موسوی چلك با اعلان اینكه در نشست كمیته بین الملل فدراسیون كه در فضای مجازی انجام شد به سبب عضویت انجمن مددكاران اجتماعی ایران در این كمیته اقدامات مددكاران در كشورهای مختلف همچون كشور ما ارائه شد، اشاره كرد: در دو جلسه نیز با اعضای كمیته اخلاق در تمام قاره های جهان اقدامات انجام شده كشورها در حوزه كرونا مرور شد. ایران هم جزو كشورهایی بود كه حضور مددكاران درباب كرونا در بخش های مختلف مورد توجه قرار گرفت.
وی افزود: همین طور در ارتباطی كه با رئیس انجمن بین المللی دانشگاه های مددكاری اجتماعی داشتیم گزارش های مذكور ارائه شد كه همه اعضا از اقدامات مددكاران اجتماعی ایران تشكر كردند. همین طور رئیس و دبیركل دائمی فدراسیون جهانی ضمن ارسال نامه ای، همبستگی شان را با ما اعلام نموده و گفتند كه در كنار مردم و مددكاران اجتماعی ایران هستند.

رئیس انجمن مددكاران اجتماعی ایران افزود: آنها همین طور اعلام نمودند كه اخبار ایران را رصد می كنند و از اقداماتی كه مددكاران اجتماعی ایران در این دوران انجام دادند تا بتوانند از گسترش كرونا مقابله كرده وبه مردم كمك كنند، تشكر كرده و اعلام نمودند كه برای هرگونه پشتیبانی از مددكاران اجتماعی ایران دریغ نخواهند كرد.
بگفته موسوی چلك، دبیركل فدراسیون جهانی با بهره گیری از شعر «از محبت خارها گل می شود...» نیز این پیام را خطاب به ایرانیان فرستاد كه «مردم ایران، مردم مهربانی هستند و من برای تلاش مددكاران اجتماعی در ایران ارزش و جایگاه ویژه ای قائل هستم».
منبع:

1399/02/01
13:53:11
5.0 / 5
2819
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان