مهمترین دغدغه بازنشستگان

مهمترین دغدغه بازنشستگان به گزارش جوان بین مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری با اشاره به دغدغه های پیش روی بازنشستگان این صندوق تصریح كرد: باید نتیجه تلاش های انجام شده سر سفره بازنشستگان دیده شود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، جمشید تقی زاده امروز (چهارشنبه) در نشستی با اعضای هیات موسس مجمع عالی كانونهای بازنشستگان كشوری، با اشاره به حضور در هیات مدیره صندوق بازنشستگی كشوری در سال های گذشته از مشكلات بازنشستگان اطلاع كافی دارم، بیان كرد: صندوق برای شما بازنشستگان است و ما كارگزار شما هستیم. ما با هم باید مشكلات را به هر نحو ممكن حل نماییم.
وی با اشاره به اینكه اگر حس گردد تیم های دیگری موازی با صندوق، مشغول فعالیت هستند، به نقطه هدف نمی رسیم، اظهار داشت: همه مدیران عامل پیشین، خدماتی در این مجموعه عرضه كردند. همه ما خدمتگزار شما بازنشستگان هستیم و این مطلب باید نهادینه شود و اگر از «بازنشسته محوری» صحبت می نماییم باید در عمل هم این شعار تحقق یابد.
تقی زاده با تاكید بر اینكه اهل سرپوش گذاشتن بر مشكلات نیستم، اظهار داشت: بهبود حقوق و معیشت بازنشستگان تحت پوشش، بیمه و درمان و همینطور خدمات رفاهی و اجتماعی سه محور اصلی انتظارات بازنشستگان از صندوق است.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری با تاكید بر اینكه در جامعه بازنشستگی، محوری ترین دغدغه، معیشت است و بالاترین انتظار این قشر بهبود این وضعیت و ارتقا آن است، خاطرنشان كرد: بعنوان متولی امور پیشكسوتان، اصلی ترین سیاست و برنامه ریزی صندوق، حركت در جهت رفع این مشكل است.
تقی زاده افزود: با ارتباطاتی كه با نمایندگان مجلس شورای اسلامی دارم، بهترین فرصت برای چاره اندیشی و بهبود قوانین بازنشستگی فراهم است. بهترین فرصت است كه از این موقعیت بهره برده و انتظارات را مطرح نماییم.
وی با اشاره به اینكه نتیجه همه خدمات عرضه شده باید سر سفره بازنشستگان دیده شود، اضافه كرد: این یكی از مهمترین مباحثی است كه باید همه در جریان آن باشند و در جهت حل آن قدم بردارند.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری، عنوان كرد: اگر بخواهیم در این مسیر موفق شویم، نیازمند استراتژی و برنامه ریزی مناسب و دقیق هستیم. همینطور باید با هم به یك ادبیات مشترك برسیم كه فكر و اندیشه همه ما به سمتی برود كه امروز بازنشستگان باید از زندگی خوبی برخوردار باشند.
تقی زاده با تاكید بر اینكه درباره شركت ها با شفافیت برخورد خواهم كرد و سرمایه اجتماعی وزارتخانه را بالا خواهم برد، اظهار داشت: ساختار ضد فساد را در سیستم تولید می كنم و با هر فساد در هر جایگاهی و با هر كسی به صورت جدی برخورد می كنم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری با اشاره به دغدغه های دیگر بازنشستگان، تصریح كرد: سلامت و درمان بازنشستگان در اولویت برنامه ها خواهد بود. در این زمینه باید كوشش كرد موانع موجود در پوشش های درمانی برطرف شود و برای این كار باید با یكدیگر تعامل نماییم تا به راهكار مطلوب برسیم.
تقی زاده با اشاره به اینكه در مجلس و دولت گوش های شنوایی برای حل مشكلات بازنشستگان وجود دارد، تصریح كرد: شخص وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی دغدغه فقر زدایی و معیشت دارد. بطور قطع اگر ایشان نبود مشكلات در حوزه این وزارتخانه به مراتب بیشتر بود. ازاین رو شرایط خوبی برای كار كردن فراهم گشته است كه باید از این توانمندی ها و ظرفیت ها استفاده گردد.

به گزارش اداره كل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی كشوری، مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری، اشتغال فرزندان بازنشستگان، استفاده از وام های كم بهره و پشتیبانی از اشتغال بازنشستگان در كنار فرزندان خویش را از انتظارات بازنشستگان و همچون ظرفیت هایی دانست كه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی امكان چاره جویی برای آن را دارد.
تقی زاده بیان كرد: در بحث گردشگری باید برنامه ای جدید و ویژه تعریف و بررسی شود كه بازنشستگان در این حوزه چه می خواهند. جامعه سالمندی ما تنهاست و كسی نیست كه به داد آن برسد و این وظیفه اصلی این صندوق است. 

1396/11/04
16:22:50
5.0 / 5
4581
تگهای خبر: بازنشستگی , جامعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان