شناسایی صدها قربانی قاچاق انسان در فنلاند

شناسایی صدها قربانی قاچاق انسان در فنلاند جوان بین: در صورتیكه بیشتر قربانیان قاچاق انسان در فنلاند خارج از این كشور طعمه شده و در جریان پناهندگی شناسایی می شوند، سرویس مهاجرت این كشور اعلام نموده كه این پدیده بطور جدی با مهاجران در ارتباط نیست.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سرویس مهاجرت فنلاند حدود ۶۰۰ قربانی قاچاق انسان را که از مقامات فنلاند کمک دریافت می کنند، شمارش کرده است و با احتساب افراد زیر سن قانونی مشکوک به قربانی قاچاق بودن، شمار قربانیان قاچاق انسان در این کشور به ۸۰۰ نفر می رسد.
بگفته مقامات فنلاندی، تعداد قربانیان قاچاقی که در سال های اخیر خدمات مشاوره ای از دولت دریافت می کنند، تقریباً سه برابر شده است و خود قربانیان کسانی هستند که برای کمک به مقامات مراجعه می کنند. تعداد پرونده های جدید کشف شده مربوط به قاچاق انسان از شروع سال جاری میلادی (۲۰۲۰) چهار برابر بیشتر از سال قبل (۲۰۱۹) بوده است.
گروه هایی که اغلب توسط برنامه کمک به قربانیان قاچاق انسان در فنلاند کمک رسانی می شوند شامل سومالیایی ها، نیجریه ای ها، افغانستانی ها و عراقی ها هستند. حدود ۲۳ شهروند فنلاندی نیز از این سیستم کمک دریافت می کنند.
بگفته مقامات مهاجرتی فنلاند، این کشور هم اکنون با افزایش پرونده های قاچاق انسان روبه رو شده که تنها به موضوع مهاجران مربوط نیست.
بیشتر قربانیان قاچاق انسان در خارج از این کشور طعمه می شوند و در جریان پناهندگی به فنلاند، بوسیله مصاحبه با پلیس، مقامات مهاجرتی و مقامات مرکز پذیرش شناسایی می شوند.
قاچاق انسان در فنلاند اغلب با مواردی از کار الزامی مرتبط می باشد که مهم ترین آنها در بخش های ساخت و ساز، رستوران و نظافت است. تحقیقات اخیر روزنامه ملی Helsingin Sanomat این کشور نشان داد که بعضی از شرکت های نظافتی فنلاند بی رحمانه از کارگران سوءاستفاده کرده و آنها را مجبور به کار کردن در ساعات طولانی بدون استراحت مناسب یا حقوق کافی می کنند. در زمینه برداشت توت نیز چنین اقداماتی صورت گرفته است.
بگفته مقامات مهاجرتی فنلاند، مهم ترین خاصیت های قاچاق انسان هدف قرار دادن افراد لطمه پذیر و قربانیانی است که به قاچاقچیان خود به دلیلهای مختلف وابستگی پیدا می کنند.
قربانیان قاچاق انسان بین استعمال کنندگان مواد مخدر و همین طور در زندان های فنلاند شناسایی شده است. آنها افرادی هستند که به صورتی در موقعیت های لطمه پذیر قرار دارند و بدین سبب از بسیاری جهات به سمت قاچاقچیان متمایل می شوند.
با وجود این، محکومیت های کمی برای قاچاق انسان در فنلاند اعمال می شود که قسمتی از آن به سبب اثبات سخت چنین پرونده هایی است. مقامات تاکید دارند که رسیدگی به پرونده های قاچاق انسان روندی طولانی دارد.
با این وجود، حداکثر مجازات برای قاچاق انسان گسترده در فنلاند فقط ۱۰ سال زندان است.
بنا بر گزارش اسپوتنیک، پلیس فنلاند اعلام نموده که در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک واحد جداگانه با محوریت تحقیقات در مورد قاچاق انسان است.
منبع:

1399/05/06
15:29:21
5.0 / 5
2629
تگهای خبر: خدمات , رستوران , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان