مرتضی امیری اسفندقه:

اخلاق محرمی آزار را نمی پسندد

اخلاق محرمی آزار را نمی پسندد به گزارش جوان بین مرتضی امیری اسفندقه كه اعتقاد دارد محرم خودش مجری خودش است، می گوید: اخلاق محرمی آزار و اذیت را برای دیگران نمی پسندد.


این شاعر در گفتگو با ایسنا، درباره چگونگی برگزاری مراسم محرم سال جاری بگونه ای که مصوبات و سفارش های ستاد ملی مبارزه با کرونا هم رعایت شود اظهار نمود: باورمندم که محرم هر سال خودش خودش را اجرا کرده است. این محرم است که ما را اجرا می کند، نه ما محرم را.
او اضافه کرد: سال جاری هم از سال های دیگر مستثنی نیست. همانند سال های دیگر، محرم خودش خودش را به هر شکلی که هست برگزار می نماید. آن چه هست این است که اخلاق محرمی آزار و اذیت را برای دیگران نمی پسندد. وقتی حضرت سیدالشهدا به اسب های دشمن ترحم می کنند، به آنها آب می دهند و می گویند این اسب ها تشنه هستند، مسلما اخلاق محرمی برای دوستان مزاحمت ایجاد نمی کند.
امیری اسفندقه همینطور در پاسخ به سوالی درباره برگزاری جلسه های شعرخوانی ایام محرم در ایام کرونا، نظر خویش را چنین بیان نمود: برای یک شاعر مهم نیست، او می تواند در میدان تره بار هم بایستد و به همه بگوید که من می خواهم برای شما شعر بخوانم، حتما نباید او را دعوت کنند. او می تواند در تاکسی و مترو هم آوازهایش را منتشر کند، برای یک شاعر یک تپه گلی با یک تریبون رسمی برای خواندن شعر هیچ فرقی نمی نماید. همین که او دم دهد و مخاطب بازدم، آن اتفاق زنده و زایا افتاده و برخاسته است.
این شاعر که اعتقاد دارد شعر همه جا می تواند اجرا شود، اظهار داشت: حتما که نباید مراسمی، مسجدی، تکیه ای، سالن همایش و تریبونی باشد، شعر همه جا می تواند اجرا شود. اگر منظور کسب و کار و کاسبی با شعر نباشد، شعر همه جا می تواند اجرا شود.
مرتضی امیری اسفندقه در انتها بیان نمود: باز هم یادآور می شوم که مجری محرم خود محرم عزیز است.
منبع:

1399/05/24
16:01:19
5.0 / 5
2340
تگهای خبر: كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان