نحوه ثبت نام فعالان سمن های جوانان در سامانه امریه سربازی

نحوه ثبت نام فعالان سمن های جوانان در سامانه امریه سربازی معاون ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان شروط و نحوه ثبت نام در سامانه امریه سربازی فعالان سمن های جوانان را تشریح نمود.


محمدمهدی تندگویان در گفت و گو با ایسنا، درباره سامانه امریه ۶ ماه پایانی سربازی فعالان سمنهای جوانان اظهار داشت: موضوع سهمیه امریه سربازی فعالان سمنهای جوان در دوره فعالیتم در حوزه معاونت جوانان جزو بهترین کارهایی بود که رخ داد؛ مهمترین اتفاق این بود که سمنها و تشکلهایی که به صورت گم نام فعالیت داوطلبانه انجام می دهند امروز توسط رهبری تایید شده اند و به دستور ایشان سهمیه ای به آنها داده شده است.
وی با اعلان اینکه موضوع سهمیه امریه سربازی در همکاری ما با ستاد کل نیروهای مسلح نیز به ما کمک کرد، اضافه کرد: این اتفاق بسیار خوبی بود و امید خوبی به جوانان داد.
معاون ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان در ادامه درباره سامانه امریه شش ماه پایانی سربازی فعالان سمنهای جوانان توضیح داد و اضافه کرد: این سامانه در ۲۲ مردادماه سال جاری رونمایی گردید و روزانه حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر وارد این سامانه می شوند هستند.
تندگویان درباره شروط و نحوه ثبت نام در سامانه امریه سربازی فعالان سمنهای جوانان اظهار داشت: این سامانه تنها متعلق به جوانانی است که در سمنها و تشکلهای جوانان به خدمت مشغول هستند.
وی ادامه داد: ما در تشکلهای خود نظام رتبه بندی ایجاد کردیم که بر اساس تشکلهای فعال و غیرفعال آنها را رتبه بندی کرده ایم؛ تشکلهایی که فعال باشند و رتبه داشته باشند می توانند از این سهمیه استفاده کنند. همین طور سربازانی که در این تشکلها حضور دارند و در پرونده تشکلی آنها درج شده است که سابقه فعالیت داوطلبانه دو ساله را دارند و بخواهند در فرآیند سربازی قرار گیرند، می توانند در این سامانه ثبت نام کنند.
تندگویان البته این را هم اظهار داشت که ۶ ماه حقوق بیمه و دستمزد سرباز باید توسط تشکل سرباز پرداخت گردد و تشکلهایی مشمول این سهمیه می شوند که موضوع بیمه و دستمزد آنها برقرار باشد؛ مشروط بر این قوانین، افراد پس از ثبت نام، مشخصاتشان موردبررسی قرار می گیرد و باتوجه به سهمیه امسال گردش کار انجام می شود و بعد از تایید نهایی توسط مقام عالی وزارت، مشخصات آنها به ستادکل نیروهای مسلح ارسال می شود؛ بعد از بررسی ستاد کل نیروهای مسلح به سرباز ابلاغ می شود که می تواند ۶ ماه پایانی خدمت را در تشکل خود بعنوان سرباز امریه به اتمام برسد.1399/06/09
13:53:27
5.0 / 5
2135
تگهای خبر: بیمه , جوان , جوانان , سربازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان