اجرای طرح ارتقاء امنیت زنان در پایتخت

اجرای طرح ارتقاء امنیت زنان در پایتخت به گزارش جوان بین عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران از اجرای طرح ارتقاء امنیت زنان در پایتخت اطلاع داد.


زهرا نژادبهرام در گفتگو با ایسنا، در مورد امنیت زنان در پایتخت با اشاره به اینکه امنیت و احساس امنیت دو مقوله مجزا هستند، اظهار داشت: امکان دارد زنان با وجود اینکه امنیت در سطح شهر برقرار است، اما احساس امنیت کمی داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه وجود معابر دندانه ای، شمشادهای بلند، پل های عابرپیاده پوشیده، پیچ های بدون دید در بعضی معابر و... همچون مواردی است که حس عدم امنیت را در زنان تشدید می کند، اضافه کرد: مساله تأمین امنیت زنان در شهر همواره جزو دغدغه هایم بود تا اینکه آگاه شدیم معاونت اجتماعی شهرداری تهران یک طرحی را در مورد امنیت زنان به صورت پایلوت در منطقه ۱۰ اجرایی کرده است که پس از پیگیری بنده سطح توقعاتمان از این طرح را بالا برده و مبحث را از سطح تحقیقاتی بعنوان یک پروژه شهری آن هم در کل منطقه ۱۰ تسری دادیم.
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه توانستیم با مشارکت بانوان منطقه ۱۰، نقاطی که حس ناامنی را تشدید می کرد شناسایی نماییم و نقشه جی ای اس آنرا تهیه نماییم، افزود: با عنایت به بررسی میدانی صورت گرفته در منطقه ۱۰، ۲۰۰ نقطه ناامن از دید زنان محلات را شناسایی کردیم که ۷۰ محل رفع مخاطره شده است.
وی با اشاره به اینکه بررسی ها نشان داد که زنان منطقه ۱۰ و محله نواب از بافت پشتی بزرگراه نواب حس ناامنی دارند، اظهار داشت: بر همین مبنا شهرداری منطقه با انتشار یک فراخوان، از اهالی محل درخواست نمود که طی ۱۰ روز نقاط ناامن مورد نظرشان را به شهرداری اعلام کنند که در اعلام عمومی مشخص شد یکی از نقاطی که حس ناامنی را در زنان محله نواب تشدید می کند، واحدهای تجاری در حاشیه بزرگراه است که گاها خالی هستند و از آنجایی که این واحدها به صورت دندانه ای طراحی شده اند، حسن ناامنی را تشدید می کنند؛ بنابراین قرار شد شهرداری فکری به حال این واحدها کند.
نژادبهرام با اشاره به اینکه بعد از آخر این پروژه شهری و بررسی داده ها، حتما این طرح به سایر مناطق هم تسری داده می شود تا با کمک بانوان، حس امنیت را به شهر برگردانیم، خاطرنشان کرد: یکی از مسائل مهم دیگر، مبحث پل های عابر است که پیش از این هم از معاونت فنی و عمران و سازمان زیباسازی درخواست کرده بودیم بنرهای تبلیغاتی را با فاصله نصب کنند.
وی ادامه داد: البته دستورالعمل نصب بنرها در جهت افزایش امنیت شهروندان همچون زنان تغییر کرده است؛ بگونه ای که بر مبنای دستورالعمل جدید تنها یک سمت پل های عابر پیاده به بنرهای تبلیغاتی اختصاص می یابد.
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه با جدیت به دنبال اجرای طرح ارتقاء امنیت زنان در شهر هستیم، اظهار داشت: طرحی که در منطقه ۱۰ به صورت پایلوت در حال اجراست دستاوردهای خوبی داشته و بزودی بعد از جمع بندی نهایی، این طرح را در سرتاسر تهران اجرا خواهیم کرد.1399/06/10
10:54:25
5.0 / 5
1864
تگهای خبر: زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان