جزئیات پرداخت وام های قرض الحسنه به بازنشستگان نیروهای مسلح

جزئیات پرداخت وام های قرض الحسنه به بازنشستگان نیروهای مسلح جوان بین: مدیرعامل مؤسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح جزئیات پرداخت وام های قرض الحسنه به بازنشستگان نیروهای مسلح را اعلام نمود.


غلامرضا رحیمی در گفتگو با ایسنا، در اینباره اظهار نمود: تسهیلات متنوعی در ساتا به بازنشستگان اعطا می شود.
وی ادامه داد: در حوزه معیشتی، توانمندسازی، تعاونی، کمک هزینه ازدواج فرزندان یا خرید جهیزیه از این جمله است. کمک هزینه ازدواج ۱۰ میلیون تومان است.


پرداخت تسهیلات بدون سود

مدیرعامل مؤسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح درباره اعطای وام به تعاونی ها اظهار داشت: در هرنقطه ای تعدادی بازنشسته دور همدیگر جمع شوند و تعاونی تشکیل دهند، سازمان تأمین اجتماعی از آنها حمایت می کند. وام اشتغال و کارآفرینی هم همچون دیگر تسهیلات است که اعتبار آن از ۲۳ میلیارد به ۱۰۰۰ میلیارد تومان رسیده است.
رحیمی افزود: وام حمایتی از خود بازنشسته، تسهیلات خدمات زیارتی و عتبات، کمک بلاعوض و میهمانان ویژه هم برای بازنشستگان درنظر گرفته شده و امکان دریافت آن بر حسب شرایط وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه سال قبل سازمان بازنشستگی و موسسه توانمندسازی در مجموع نزدیک به ۱۰۰۰ میلیارد تومان به صورت رندوم و پنج میلیون تومان به ازای هر نفر به حساب بازنشستگان واریز کرد و ۲۰۰ هزار نفر از آن بهره مند شدند اظهار داشت: سال جاری این مبلغ به ۱۰ میلیون تومان رسیده است.
مدیرعامل مؤسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح اضافه کرد: این تعداد تسهیلات در موسسه توانمندسازی و سابا متنوع است، سود ندارد و تنها در چارچوب کارمزد مبلغی کسر می شود. علاوه بر این چون تضمین پرداخت وام، حقوق خود بازنشسته است معمولا مشکلی در پرداخت ها وجود ندارد و پشت نوبتی به آن معنا نداریم.


کسر هزینه اقامت در اماکن سفری در اقساط ۱۵ ماهه

رحیمی با اشاره به کمک هزینه سفر هم اظهار داشت: هزینه اقامت در اماکن در اقساط ۱۵ ماهه و با قیمت تمام شده از حقوق بازنشستگان کسر می شود. چهارمین رتبه را در حوزه گردشگری از حیث تعداد اماکن و تخت ها داریم. علاوه بر این ۱۱۵ قرارداد با هتل های مختلف در سطح کشور منعقد کرده ایم.
وی ادامه داد: هفت مجموعه بزرگ اقامتی داریم که قابلیت پوشش و ساماندهی ۲۰۰ هزار نفر را طی یک سال دارند و بازنشسته و اعضای خانواده می توانند از آن استفاده کنند. البته برای معسرین و جانبازان، اقامت افتخاری در نظر گرفته شده و سه روز از یک هفته را بدون هزینه در اماکن اقامت می کنند.
مدیرعامل مؤسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح با اشاره به اینکه البته در دوران کرونا قرار داریم و تا زمانی که مجوز ندهند نمی توانیم پذیرش داشته باشیم اظهار نمود: از آغاز انتشار کرونا تا کنون حدودا اماکن بسته هستند و در این زمان در حال بازسازی هتل ها و مجموعه ها هستیم.
به قول وی، موسسه توانمندسازی در چهار واژه مهارت، آموزش، توانمندسازی و انگیزه خلاصه می شود و هدف این مجموعه توانمندکردن بازنشسته و خانواده آنهاست.1399/06/22
12:46:32
5.0 / 5
1884
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان