شناسایی 500 هزار خانواده نیازمند ناشی از كرونا

شناسایی 500 هزار خانواده نیازمند ناشی از كرونا جوان بین: مدیركل بهداشت، بیمه های اجتماعی و درمان كمیته امداد امام خمینی (ره) خدمات حوزه بهداشتی و درمانی كمیته امداد در دوران شیوع ویروس كرونا را تشریح نمود.


فریدون قربانی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه کمیته امداد باتوجه به شناخت و آگاهی که در دوران کرونا داشت، جزو دستگاه های بسیار موفق بود، بیان نمود: کمیته امداد باتوجه به بخشنامه های اطلاع رسانی، از بهمن ماه ستاد مقابله با کرونا را در دفاتر استان ها راه اندازی نمود و همینطور برای افزایش آگاهی مددجویان پیامک هایی درباره رعایت نکات بهداشتی به آنها ارسال کرد.
قربانی با اشاره به اینکه در دوران کرونا خدمات حضوری به مددجویان به حداقل رسانده شد، اظهار داشت: در دوران پیش از کرونا مستمری ها هر سه الی چهار ماه یکبار تمدید و مددکار به صورت حضوری با مددجویان در ارتباط بود، اما به علت کرونا مستمری ها به صورت سیستمی تمدید می شود و نیازی به حضور فیزیکی مددجو نیست. همینطور سایت‍ های امداد به روز رسانی شده است و سامانه های جدیدی بوجود آمده تا حضور مددجویان در امداد به حداقل کاهش پیدا کند.
وی با اشاره به دیگر خدمات کمیته امداد در دوران کرونا اظهار نمود: در دوران کرونا خیلی از کارگاه های اشتغال تغییر رویه دادند و رعایت پروتکل های بهداشتی در دستور کار قرار گرفت. همینطور خط تلفنی در مورد مسائل و مشکلات مددجویان به صورت ۲۴ ساعته افتتاح شد و سامانه ای هم برای مددجویان درمورد شناسایی بیماران کرونایی به راه افتاده است.
به قول قربانی، همینطور ۱۰۰ هزار جلد کتاب آموزشی برای جلوگیری از مبتلا شدن به کرونا به صورت اختصاصی و مجانی میان دانش آموزان نیازمند توزیع شد.
مدیرکل بهداشت، بیمه های اجتماعی و درمان کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادامه از پرداخت بدهی درمانی مددجویان اطلاع داد و اضافه کرد: کمیته امداد در دوران کرونا تمامی بدهی درمانی سال ۱۳۹۸ مددجویان در چارچوب بیمه های مکمل را با همت رئیس کمیته امداد پرداخت کرد. از دیگر اقدامات در دوران کرونا شناسایی ۵۰۰ هزار خانواده نیازمند ناشی از کرونا بود که این خانواده ها به وزارت رفاه عرضه شدند تا از بسته ها و کمک های موردی وزارت رفاه بهره مند شوند.
وی افزود: همینطور پیش از دوران انتشار کرونا با همکاری وزارت بهداشت برای تمامی بیماران صعب العلاج و سالمندان سبدهای بهداشتی تهیه کردیم و یا مبالغی را به حسابشان واریز کردیم؛ به این بیماران اعلام شده است که این مبالغ صرفاً برای خرید بسته های بهداشتی است. این مبالغ برپایه شرایط بیماران، از ۱۵۰ هزار تومان تا ۵۰۰ هزارتومان متغیر است که در مجموع بیشتر از ۱۵۰ میلیارد تومان در همان چند ماه اولیه انتشار کرونا به صورت نقدی و در چارچوب بسته های بهداشتی به خانواده ها با اولویت بیماران صعب العلاج و سالمندان جهت جلوگیری از بیماری کرونا مساعدت شده است.
مدیرکل بهداشت، بیمه های اجتماعی و درمان کمیته امداد امام خمینی (ره) همینطور اعلام نمود که کمیته امداد به خانواده های تحت پوشش که سرپرست خانواده بر اثر کرونا فوت کند ۱۰ میلیون تومان پرداخت می کند و در صورتیکه اعضای خانواده تحت پوشش بر اثر این بیماری فوت کند، پنج میلیون تومان پرداخت می شود.
منبع:

1399/07/04
20:31:17
5.0 / 5
1556
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمه , خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان