رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی:

110 هزار واحد مسكونی در كشور در حال ساخت است

110 هزار واحد مسكونی در كشور در حال ساخت است جوان بین: مركزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور اظهار داشت: هم اكنون بیش از 110 هزار واحد مسكونی در كشور در حال ساخت است.


محمدباقر نوبخت دهم شهریورماه در جریان آغاز عملیات اجرایی سه هزار واحد مسکونی مددجویان و مسکن محرومین در شهر کارچان بیان کرد: این پروژه که امروز شاهد کلنگ زنی آن هستیم در واقع حداکثر ظرف 9 ماه آینده باید تکمیل شود و در بهار سال 1400 باید به بهره برداری برسد.
وی اشاره کرد: با وجود آنکه دولت وظیفه انجام اقدامات زیربنایی مانند ساخت سد، پل، راه آهن و... را دارد که خوشبختانه در چارچوب پروژه های بسیار در کشور در حال انجام می باشد، اما شیرینی و حلاوت چنین پروژه هایی که ویژه افراد فاقد توان مالی است، فوق العاده است.
نوبخت اضافه کرد: هم اکنون بیش از 110 هزار واحد مسکونی در کشور در حال ساخت است و ده ها واحد نیز تحویل شده است.
به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، در این آیین رئیس کمیته امداد کشور اظهار داشت: زمین مورد نیاز برای ساخت هزار واحد ویژه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی از جانب استانداری مرکزی تامین شده است، همین طور دو هزار واحد مسکن محرومین نیز بمنظور رفع نیاز روستایی با اولویت مددجویان کمیته امداد و بهزیستی طبق زمان مقرر شده راه اندازی و تحویل می شود.
سید مرتضی بختیاری اضافه کرد: متاسفانه در شهرهای بیش از 25 هزار نفر برای تامین مسکن به ویژه مسکن نیازمندان تحت پوشش امداد مشکلاتی وجود دارد که عمده مشکل مربوط به تامین زمین می شود.
در این آیین، سهرابی مدیرکل روستایی بنیاد مسکن کشور نیز اظهار داشت: هم اکنون 88 هزار واحد مسکونی در 20 استان کشور در چارچوب مسکن محرومین در حال ساخت است، همین طور دو هزار واحد برای ایتام تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در کل کشور با اعتبار بلاعوض 2500 میلیارد تومان و 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت مدنظر است که خوشبختانه 24 هزار واحد در سال قبل به پایان رسید و امیدواریم مسکن محرومین استان مرکزی به تعداد دو هزار واحد با اعتبار بلاعوض بیش از 60 میلیارد تومان و تسهیلات 100 میلیارد تومان طی 9 ماه آینده تکمیل و افتتاح شود.
به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، در این آیین عملیات اجرایی هزار واحد مسکن مددجویی کمیته امداد و دو هزار واحد مسکن محرومین استان مرکزی شروع شد.
نوبخت قبل از این از روند ساخت بیمارستان ولیعصر اراک، تالار مرکزی، کتابخانه مرکزی اراک و مجتمع حوزوی خاتم الانبیا اراک بازدید کرد، همین طور فاز دوم مدرسه پیش حوزوی المهدی در مقطع ابتدایی و سالن ورزشی مجتمع حوزوی حضور خاتم الانبیا افتتاح و عملیات اجرایی فاز سوم ساخت مدرسه پیش حوزوی و دبیرستان متوسطه اول المهدی و مسجد بقیه الله این مجتمع نیز با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور شروع شد.
امروز همچنین، ۴۴۰۰مین واحد بازسازی شده از سیلاب فروردین ماه ۹۸ در استان مرکزی در روستای امرآباد اراک به بهره برداری رسید.
منبع:

1399/07/11
21:02:26
5.0 / 5
1870
تگهای خبر: بهزیستی , تسهیلات , كتاب , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان