راه اندازی ۲۴۰ طرح نیروگاه خورشیدی برای مددجویان كردستان

راه اندازی ۲۴۰ طرح نیروگاه خورشیدی برای مددجویان كردستان جوان بین: با حضور رئیس كمیته امداد، تفاهم نامه ایجاد 240 طرح نیروگاه خورشیدی برای خانواده های تحت حمایت، میان كمیته امداد، استانداری كردستان، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سپاه پاسداران به امضا رسید.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، تفاهم نامه ایجاد ۲۴۰ طرح نیروگاه خورشیدی برای مددجویان با حضور سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد، بهمن مرادنیا، استاندار کردستان، نمایندگان سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سپاه پاسداران به امضا رسید.
سیدمرتضی بختیاری در مراسم امضای این تفاهم نامه بر لزوم ایجاد درآمد پایدار برای خانواده های تحت حمایت اشاره نمود و اظهار داشت: راه اندازی پنل های خورشیدی برای جامعه هدف بعنوان یک سیاست اصولی از طرف کمیته امداد در استان های مختلف کشور در حال پیگیری است.
وی اظهار داشت: اجرای ۲۴۰ طرح اشتغال نیروگاه خورشیدی در استان کردستان علاوه بر ایجاد درآمد باثبات برای خانواده های تحت حمایت، مانع مهاجرت به شهرها و سبب افزایش ماندگاری آنان در روستاها می شود.
رئیس کمیته امداد با اعلان اینکه برای اجرای این طرح بیش از ۱۴ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است، اشاره کرد: چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از این مبلغ توسط کمیته امداد، استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی به صورت بلاعوض در اختیار قرار می گیرد و مابقی به صورت تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان ارائه می شود.
بختیاری اشاره کرد: طرح راه اندازی نیروگاه های خورشیدی برای مددجویان یک برنامه ۲۰ ساله با شرایط خرید تضمینی برق تولیدی است و طی قرارداد با وزارت نیرو، اقساط تسهیلات از محل درآمد طرح به صورت هفت ساله کسر خواهد شد.
بهمن مرادنیا، استاندار کردستان نیز با اعلان اینکه این تفاهم نامه در امتداد توانمندسازی افراد تحت پوشش کمیته امداد انجام شده است، گفت: راه اندازی نیروگاه برق خورشیدی توسط مددجویان کمیته امداد کار بسیار ارزشمندی ست که باید تداوم داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه توانمندسازی خانواده های تحت پوشش کمیته امداد در اولویت قرار گیرد، اظهار داشت: کمک به فقرا و نیازمندان جزو خدمات ماندگار برای مدیران خواهد بود، بدین سبب باید همه مسئولان در امتداد خدمتگزاری به مردم گام بردارند.
رئیس کمیته امداد در ادامه سفر به استان کردستان با حجت الاسلام عبدالرضا پورذهبی، نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر توانمندسازی خانواده های تحت حمایت، اظهار داشت: توانمندسازی مددجویان با ایجاد درآمد باثبات و حفظ حرمت و کرامت آنان در صدر برنامه های کمیته امداد قرار دارد.
بختیاری با اعلان اینکه برنامه کمیته امداد برای سال جاری ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی را پیش بینی کرده است، اشاره کرد: در طول پنج سال قبل ۵۰۰ هزار شغل در سطح کشور توسط کمیته به وجود آمده است که ۶۰ درصد این مشاغل در مناطق روستایی انجام شده است.
وی با اشاره به تعامل خوب کمیته امداد با نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از راهبردهای اصلی که با همراهی مجلس یازدهم در حال پیگیری است، بحث اشتغال و خصوصاً اشتغال خانگی با اولویت زنان سرپرست خانوار است. معتقدیم ایجاد اشتغال خانگی برای این بخش از جامعه هدف، علاوه بر تامین معیشت و درآمد پایدار برای آنان، سبب رسیدگی بهتر به وظایف مادری خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه سال قبل ۴۲۰۰ فرصت شغلی با پرداخت ۱۵۰ میلیارد تومان برای مددجویان کردستانی بوجود آمد، افزود: برنامه اشتغال امسال برای استان کردستان ایجاد ۵۱۰۰ طرح اشتغال با اعتبار ۱۶۳ میلیارد تومان است.
وی با اشاره به اینکه هزینه مسکن در سبد معیشت خانواده بسیار موثر است، اشاره کرد: تامین مسکن برای خانواده های تحت پشتیبانی از برنامه های جدی کمیته امداد است و در این سفر نیز ۷۴ واحد مسکونی با اعتبار ۲ میلیارد تومان تحویل مددجویان می شود.
بختیاری با تقدیر از مردم نیکوکار استان کردستان اظهار داشت: در ۶ ماهه نخست امسال خیران کردستانی بوسیله کمیته امداد ۶۹ میلیارد تومان به صورت نقد و کالا به نیازمندان کمک کرده اند.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی نیز در این دیدار با اعلان اینکه مردم کردستان ولایت مدار، نجیب و کم توقع هستند، اظهار داشت: جوانان و فرزندان شهدا در زمینه اشتغال با مشکل روبه رو هستند و امیدوارم مسئولان و نمایندگان مجلس برای رفع این دغدغه ها، تدبیری بیندیشند تا مسائل و مشکلات مردم برطرف شود.
وی با اعلان اینکه امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده و نگاه کمیته امداد به قشر ضعیف جامعه، گشایش های بیشتری ایجاد شود، اضافه کرد: پرداخت تسهیلات قرض الحسنه می تواند قسمتی از مشکلات نیازمندان را برطرف کند.
پورذهبی اظهار نمود: امیدواریم با کمک مسئولان کشوری و استانی کمیته امداد و نمایندگان مردم کردستان در مجلس بتوانیم در امتداد حل مشکلات مردم حرکت نماییم.
منبع:

1399/07/18
21:49:14
5.0 / 5
1588
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان