معاون رئیس جمهوری در امور زنان تاكید كرد

ضرورت اجرای سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده

ضرورت اجرای سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده به گزارش جوان بین معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اعلان اینكه جنگ اقتصادی، جنگ روانی و محدودیت های ناشی از كرونا نباید سبب تعلل و كوتاهی در هدفگذاری هایمان شود، اظهار داشت: برنامه های اصلی ما در زمینه تحقق عدالت جنسیتی، ارتقا و بهبود وضعیت زنان و خانواده و... باید به سرانجام برسد.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار در نشست ویدئو کنفرانسی مدیران کل امور بانوان استانداری ها که به بررسی چگونگی پیشرفت و اجرای برنامه های سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده ۳۱ استان مصوب شورای برنامه ریزی و توسعه استانی اختصاص داشت، اظهارکرد: هدف ما به نتیجه رساندن تکالیف و سیاست های ابلاغ گردیده با وجود تمام سختی ها و مشکلات پیش رو است و کندی و تاخیر در این کار قابل توجیه نیست.

وی با اعلان اینکه جنگ اقتصادی، جنگ روانی و محدودیت های ناشی از کرونا نباید سبب تعلل و کوتاهی در هدفگذاری هایمان شود، اظهار داشت: برنامه های اصلی ما در زمینه تحقق عدالت جنسیتی، ارتقا و بهبود وضعیت زنان و خانواده، توان افزایی زنان روستایی، توان افزایی سازمان های مردم نهاد و سایر موارد اعلام شده، باید به نتیجه و سرانجام برسد که پیوست رسانه ای و مستند سازی دو امر مهم دراین زمینه هستند.

در ادامه این جلسه زهرا جواهریان - معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان وخانواده - با اشاره به تخصیص اعتبار به همه استانها برای اجرائی شدن برنامه ارتقای وضعیت زنان و خانواده، اظهار داشت: اینکار در مرحله موافقتنامه با سازمان برنامه و بودجه است.

وی اضافه کرد: یک بخش از هشت بخش سامانه رصد و پایش وضعیت زنان و خانواده به برنامه سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استانها اختصاص دارد که با ارائه نام کاربری و رمز عبور به نمایندگان معرفی شده توسط مدیران امور بانوان استانها قابل بارگذاری اطلاعات و گزارش ها می شود.

جواهریان همین طور از برگزاری کارگاه آموزشی پروژه نویسی برای ۲۰۰۰ سازمان مردم نهاد در آینده نزدیک به صورت مجازی آگاهی داد و اظهار داشت: به زودی از مدیران استانها درخواست می شود که سمن ها را جهت شرکت در این دوره معرفی کنند.

بنابر گزارش دفتر معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، در این نشست گزارش های مدیران کل امور بانوان پنج استان زنجان، قزوین، مازندران، خراسان رضوی و مرکزی درباب پیشرفت و اجرائی شدن سند وضعیت زنان و خانواده این استانها ارائه شد.

منبع:

1399/08/20
12:14:03
5.0 / 5
986
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , خانواده , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان