رئیس مركز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه خبر داد

بازداشت ۱۲ نفر از كاركنان قوه قضاییه به بهتان گرفتن رشوه

بازداشت ۱۲ نفر از كاركنان قوه قضاییه به بهتان گرفتن رشوه رئیس مركز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه آگاهی داد كه در ماه های اخیر 12 نفر از كاركنان دستگاه قضا در بخش های مختلف به بهتان ارتشاء دستگیر و همین طور 18 نفر از وكلایی كه در بخش های مختلف قضایی برای اعمال نفوذ در پرونده ها با پرداخت رشوه تلاش می كردند بازداشت شدند.به گزارش جوان بین به نقل از قوه قضائیه، حجت الاسلام عبداللهی در نشست شورای عالی قضایی از اقدامات صورت گرفته برای مقابله با تخلفات کارکنان و مرتبطین با دستگاه قضا همچون وکلای رسمی دادگستری گزارشی ارائه کرد و اظهار داشت: در ماه های اخیر ۱۲ نفر از کارکنان دستگاه قضا در بخش های مختلف به بهتان ارتشاء دستگیر شده اند.

وی افزود: همین طور ۱۸ نفر از وکلایی که در بخش های مختلف قضایی برای اعمال نفوذ در پرونده ها با پرداخت رشوه تلاش می کردند بازداشت شدند و در همین زمینه یک کارچاق‎کن حرفه ای که به صورت علنی در مقابل یکی از مجموعه های قضایی فعالیت داشت، دستگیر شد.

رئیس قوه قضاییه در واکنش به این گزارش با تاکید بر لزوم برخورد با افراد فاسد در مجموعه مرتبطین با دستگاه قضا، اشاره کرد: مفسدین باید بدانند که وضعیت برای هر گونه فعالیت ناسالم در قوه قضاییه قرمز است. ما اجازه نمی دهیم چهره دستگاه کارآمدی که قضات آن بعضاً به صورت شبانه روزی در آن مشغول خدمت هستند و با اجاره نشینی و سختی زندگی خودرا می گذرانند، با این نوع اقدامات موردی به گونه دیگری نشان داده شود. انتظار این است که جریان وکالت خودش نظارت داشته باشد تا فسادی در این مجموعه رخ ندهد.
1399/09/04
15:24:52
5.0 / 5
1032
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان