در ژاپن خودكشی بیشتر از كرونا قربانی می گیرد

در ژاپن خودكشی بیشتر از كرونا قربانی می گیرد گرچه آمار انتشار یافته در ارتباط با خودكشی در كشورهای جهان اغلب به روز نیست اما ژاپن با انتشار آمار خودكشی امسال میلادی (۲۰۲۰)، تأثیر انتشار كرونا بر سلامتِ روان مردم كشور خویش را سنجید.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، شبکه خبری سی ان ان در گزارشی در اینباره آورده است: با همه گیری ویروس کرونا شاید توقع می رفت، موارد فوتی در اغلب کشورها بیشتر به علت این بیماری باشد اما آمارها در ژاپن نشان داد که در این کشور همچنان خودکشی بیشترین قربانی را می گیرد.
آمار منتشرشده نشان داد همه گیری کرونا، منجر به افزایش آمار خودکشی در ژاپن شده است. با انتشار کرونا گرایش به خودکشی میان زنان در ژاپن بیشتر بوده است.
مطابق آمار در ارتباط با اکتبر سال جاری، میزان خودکشی میان زنان در مقایسه با اکتبر سال قبل، حدودا ۸۳ درصد افزایش یافته است. این در شرایطی است که میزان خودکشی میان مردان هم در مدت زمان مشابه، حدودا ۲۲ درصد افزایش یافته است.
احتمالی که برای توضیح آمار ماه اکتبر مطرح است به زنانی اشاره دارد که بیشتر از مردان به شغل هایی مشغول هستند که بیشتر با خطر اخراج از کار مواجه اند؛ شغل هایی از قبیل کارمند نیمه وقت هتل، حوزه خدمات غذایی و صنایع خرده فروشی.
پژوهشی از جانب سازمان بین المللی کمک های غیرانتفاعی CARE، با مشارکت ۱۰ هزار نفر، به این نتیجه رسیده است در خلال همه گیری ویروس کرونا، ۲۷ درصد از زنان بیشتر از گذشته، مشکلات در ارتباط با سلامت روان را گزارش کردند. این در شرایطی است که تنها از ۱۰ درصد از مردان چنین گزارشی دریافت شد.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، سال ۲۰۱۶، میزان مرگ و میر ناشی از خودکشی در ژاپن ۱۸.۵ در هر ۱۰۰ هزار نفر بود. این رقم، حدودا دو برابر میانگین جهانی سالانه ۱۰.۶ در هر ۱۰۰ هزار نفر است. با این حال، طی ۱۰ سال منتهی به سال ۲۰۱۹، تعداد خودکشی ها در ژاپن در حال کاهش بود. طبق گزارش وزارت بهداشت ژاپن، سال قبل میلادی میزان خودکشی به حدود ۲۰ هزار مورد کاهش پیدا کرد یعنی پایین ترین میزان از زمان شروع ثبت آمار خودکشی از سال ۱۹۷۸، هرچند این آمار بعد از انتشار کرونا باردیگر سیر صعودی داشته است.
منبع:

1399/09/12
13:23:11
5.0 / 5
1154
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , زنان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان