برخورد بهزیستی تهران با مهدهای كودك ناقض مصوبات كرونائی

برخورد بهزیستی تهران با مهدهای كودك ناقض مصوبات كرونائی جوان بین: معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران با تاکید بر اینکه کودکان ناقلین سالم هستند و اگر کودکی در مهدکودک مبتلا به ویروس کرونا شود ممکنست آنرا گسترش دهد، اعلام نمود که بهزیستی با مهدهای کودکی که برخلاف مصوبات محدودیت های کرونائی به فعالیت خود ادامه می دهند، برخورد سلبی می کند.


مهدی خانکه در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه قبل از انتشار ویروس کرونا، حدود ۸۰۰ مهدکودک در استان تهران فعال بودند اظهار داشت: به دنبال شیوع ویروس کرونا ۲۰ درصد از این مهدها تعطیل شدند.
ایشان سپس درباره نحوه رصد و پایش فعالیت مهدهای کودک توضیح داد و اظهار داشت: بطور کلی سازمان بهزیستی روزانه و به صورت روتین از مهدهای کودک استان تهران بازرسی انجام می دهد، حتی طی چند روز گذشته گزارشی از فعالیت غیر قانونی یکی از مهدهای کودک داشتیم که دستور پلمپ آن صادر شد.
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران در پاسخ به سوالی در خصوص میزان تخلفات مهدهای کودک فعال در استان تهران در دوره محدودیت های کرونائی اظهار نمود: نحوه فعالیت مهدهای کودک هم مانند بقیه صنوف است؛ ممکنست مغازه هایی باشند که به سبب مسائل مالی به فعالیت خود ادامه دهند، پس ممکنست بعضی از مهدهای کودک گرفتار تخلف شوند و برخلاف مصوبات محدودیت های کرونائی به فعالیت خود ادامه دهند.
خانکه اشاره کرد: سازمان بهزیستی استان تهران بر طبق قانون وظیفه تذکر، اخطار و در بعضی مواقع تعطیلی موقت مهدهای کودک را دارد، برای اینکه حالا شرایطی وجود دارد که ممکنست در حوزه صنوف جان یک نفر به خطر بیفتد، اما در حوزه مهدهای کودک، کودکان ناقلین سالم هستند و اگر کودکی در مهد مبتلا به ویروس کرونا شود ممکنست آنرا گسترش دهد و خانواده ای را با این بیماری درگیر کند، بدین سبب برخورد ما با مهدهای کودک متخلف، برخورد سلبی است و در صورت دریافت گزارشات مردمی و یا بازدیدهای سازمان بهزیستی با مهدهای کودک متخلف، برخورد خواهد شد.
به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، اول آذرماه و بدنبال اعمال محدودیتهای کرونائی، پروانه ثمودی، مسئول دفتر کودکان بهزیستی استان تهران از تعطیلی مهدهای کودک سه شهرستان تهران، شمیرانات و ری آگاهی داد.
منبع:

1399/09/15
13:36:11
5.0 / 5
1478
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان