لایحه پشتیبانی از زنان در مقابل خشونت در صورت تصویب، بودجه دار می شود

لایحه پشتیبانی از زنان در مقابل خشونت در صورت تصویب، بودجه دار می شود مشاور حقوقی و پارلمانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مطرح کرد: اعتبارات لازم برای لایحه حفظ کرامت و پشتیبانی از زنان در مقابل خشونت در صورت تصویب، در بودجه سالانه در نظر گرفته می شود، همین طور کارگروه ها می توانند برای آن درخواست اعتبار دهند چونکه این لایحه شامل دو قوه قضاییه و مجریه است و هر دو قوه می توانند دراین زمینه مطابق با برنامه های خود درخواست اعتبار کنند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، اشرف گرامی زادگان در نشست مجازی تبیین لایحه حفظ کرامت و پشتیبانی از زنان در مقابل خشونت، اظهار نمود: این لایحه یکی از بهترین تدوین های انجام شده تا کنون را دارد که با ۷۷ ماده در قوه قضاییه نهایی و الان با ۵۷ ماده به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.

گرامی زادگان در ادامه ضمن اشاره به قرار گرفتن کارگروه ملی در زیرمجموعه وزارت دادگستری برای رسیدگی به خشونت مقابل زنان، اشاره کرد: قوه قضائیه کار اجرائی را به معاونت حقوقی سپرد چونکه تنظیم لایحه حائز اهمیت بود. همین طور وزارت دادگستری رابط بین دو قوه مجریه و قضاییه است و در نهایت این تفاهم به وجود آمد که وزیر دادگستری مسئول آن باشد.

مشاور حقوقی و پارلمانی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، همین طور در پاسخ به سوالی درباره علت نائب رئیس شدن معاونت امور زنان در ساختار فعلی لایحه در صورتیکه در ساختار قبلی یکی از اعضا محسوب می شد، اظهار داشت: در کمیسیون دولت این تصمیم گرفته شد که از جهت اهمیت آن، معاونت از مسئولین درجه یک دستگاه اجرائی در این لایحه و ساختار فعلی آن واقع شود.

او در آخر در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص اینکه گفته می شود در بخش مجازات ها و آیین دادرسی، لایحه کوچک تر شده و موادی حذف گردیده است اظهار داشت: نمایندگان قوه قضائیه و وزارت دادگستری در جلسه کمیسیون لوایح تصمیم گرفتند که در بخش مجازات لایحه نگاه محدودتری داشته باشند، بدین جهت تعدادی از مجازات ها در هم ادغام شد که هدف از آن در عین تکمیل شدن مجازات، جلوگیری از تکرار بود. این مهم توسط قوه قضائیه و نماینده وزارت دادگستری انجام شد و کار تخصصی هم بود.
1399/11/11
22:43:55
0.0 / 5
827
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان