افتتاح مركز جامع درمان و بازتوانی معتادان تهران طی ماه آتی

افتتاح مركز جامع درمان و بازتوانی معتادان تهران طی ماه آتی معاون پیشگیری بهزیستی استان تهران با بیان اینکه مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان استان تهران طی هفته گذشته فعالیت خودرا شروع کرد، از تجهیز مرکز جامع درمان اعتیاد دیگری در استان خبر داد.


محسن فتاپور در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه نخستین مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان استان تهران در شهریور ماه راه اندازی گردید، اظهار داشت: همزمان با شروع به کار مراکز جامع درمان و بازتوانی معتادان در ۲۴ استان طی هفته گذشته، مرکز واقع در استان تهران نیز فعالیت خودرا شروع کرد. باتوجه به میزان لطمه موجود و وضعیت خانواده ها این مرکز در شهرستان رباط کریم به راه افتاده است.
فتاپور با اشاره به اینکه مراکز درمان اعتیاد دو نوع هستند، افزود: نوعی از آنها مراکزی هستند که توسط افراد باتجربه که سابقه اعتیاد داشتند مدیریت می شود و نوع دیگر مراکزی هستند که توسط متخصصین اداره می شود. مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان که بتازگی به راه افتاده است توسط متخصصین اداره می شود و در کنار آنها نیز افراد باتجربه به معتادان کمک می کنند.
وی با اعلان اینکه مدل درمان اعتیاد در مراکز جامع درمان اعتیاد به صورت اجتماعی درمان مدار است، اظهار داشت: روانشناس و مددکار باتوجه به شرایط بیمار، برای او طرح درمان می نویسند. همین طور شغل بیمار بررسی می شود و در صورتیکه فرد از کارش اخراج شده باشد، برای بازگرداندن او به کار تلاش می شود. همین طور درصورتی که فرد فاقد شغل باشد، آموزشهای مهارت آموزی را دریافت می کند.
بگفته وی، مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان استان تهران برای ۶۰ نفر ظرفیت دارد و الان نیز ظرفیت آن تکمیل شده است.
معاون پیشگیری بهزیستی استان تهران همین طور از تجهیز مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان دیگری در استان آگاهی داد و اظهار نمود: طی یک ماه آتی نیز این مرکز که در شهرستان ورامین قرار دارد، افتتاح می گردد.
وی در پاسخ به سوالی درباب راه اندازی مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان ویژه زنان نیز بیان کرد: مرکزی که حالا در استان افتتاح شده به صورت آزمایشی کار خودرا آغاز نموده و درصورتی که این مرکز بازده خوبی داشته باشد، تعداد آن افزایش می یابد و برای زنان نیز مرکزی راه اندازی خواهد شد.1399/11/16
12:57:02
0.0 / 5
798
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان