معكوس شدن روند ازدواج با عاشقی جوانان و خطرات آن

معكوس شدن روند ازدواج با عاشقی جوانان و خطرات آن به گزارش جوان بین یک روانشناس درباره نحوه آشنایی برای ازدواج در عصر حاضر، اظهار داشت: در عصر حاضر جوانان ابتدا عاشق می شوند و ارتباط برقرار می کنند و سپس پس از مدتی به خواستگاری می روند. این معکوس سازی روند ازدواج گاها در بین تحصیل کرده ها نیز دیده می شود و بسیار اشتباه است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، دکتر خدابخش احمدی در اولین همایش ملی مداخلات در بحران و سلامت روان که به صورت مجازی، توسط جمعیت هلال احمر با همکاری سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزار شد، به بیان دلیلهای طلاق و بحران طلاق پرداخت و اظهار نمود: باید غربالگری درباب زوجینی که درخواست طلاق دارند صورت گیرد تا زوجینی که ضرورتی برای طلاق آنها وجود ندارد با زوجینی که ضرورت طلاق برایشان مطرح است از یکدیگر تفکیک شوند.

وی همین طور این را هم اظهار داشت که خیلی از زوجین نه با هدف طلاق واقعی بلکه برای تداوم زندگی و ایجاد تغییراتی در همسر درخواست طلاق می دهند که ضرورت طلاق در چنین زوجینی دیده نمی گردد.

این عضو هیات علمی دانشگاه بقیه الله همین طور اظهار داشت: از طرف دیگر اما ضرورت طلاق برای برخی زوجین وجود دارد، چنین زوجینی حتی اگر برای طلاق اقدام نکنند باید شناسایی شوند چونکه گاهی تهدیدهای جانی برایشان وجود دارد که البته تعداد چنین زوجینی خیلی کم است و باید برای طلاق مسالمت آمیز به آنها کمک کرد.

وی افزود: جامعه ما آنگونه که باید خانواده محور نیست، قوانین ضد خانواده بسیار در جامعه وجود دارد و دانش خانواده ها بسیار ضعیف است. ما نیازمند آموزش و تربیت مردان هستیم، مردان اگر تربیت نشوند نر باقی می مانند و مرد نمی شوند. از طرف دیگر زوجین اهتمام دارند صد درصد روی پای خود بایستند و از خانواده ها کمک نمی گیرند و این عدم همیاری، ازدواج ها را لاغر کرده است.

احمدی اشاره کرد: امروزه اختلالات شخصیت در بین زوجین بیش از اختلالات روانی منجر به بروز اختلاف می شود. طلاق نیز همانند خیلی از بحران ها متشکل از مسائل چندگانه است و در بروز آن نظام حمایتی خانواده، نظام سنجشی فعال، نظام آموزش و مشاوره و درمان فعال و... موثر است.

این روانشناس در آخر اظهار داشت: طلاق تنها ازدواج را فسخ می کند و نقش والدینی فسخ نمی گردد و در هنگام ضرورت طلاق باید زوجین را در طلاق مسالمت آمیز یاری کنیم؛ از طرف دیگر ازدواج ها بعد از طلاق نیز مخاطره آمیز است و پس لرزه های طلاق تا آخر عمر زوجین را درگیر می کند. مطابق با آمار، طلاق درحال افزایش است و این آمار حاکی از خطر ساز بودن این مساله برای جامعه است.

منبع:

1399/11/29
23:15:24
0.0 / 5
969
تگهای خبر: آموزش , ازدواج , بحران , تربیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان