نحوه برقراری بیمه عمر و حادثه بازنشستگان كشوری تغییر كرد

نحوه برقراری بیمه عمر و حادثه بازنشستگان كشوری تغییر كرد به گزارش جوان بین مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری اعلام نمود: بنا به خواست بازنشستگان و مسؤلان کانون های بازنشستگی، روند اجرای طرح بیمه عمر و حادثه صبا تغییر نمود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، محمود مرتضایی فرد اظهار داشت: به دنبال پیشنهادات و درخواست هایی که بازنشستگان در تماسهای تلفنی و فضای مجازی نسبت به فرایند ثبت نام بیمه تکمیلی عمر و حوادث مطرح نمودند، این جلسه برگزار و توضیحات لازم از جانب مسؤلان صندوق به روسای کانون های بازنشستگی سراسر کشور عرضه شد.
مرتضایی فرد اضافه کرد: به دنبال این توضیحات، مسؤلان کانون ها هم پیشنهادها و انتظارات خویش را مطرح نمودند و جمع بندی نهایی این بود که فرایند ثبت نام بیمه تکمیلی عمر و حادثه در درگاه الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری، اصلاح گردد.
به گفته وی، با اصلاح روند قبلی، بازنشستگانی که تمایل دارند از این پوشش جدید بیمه ای برخوردار شوند؛ با ورود به درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری به آدرس sabasrm.ir و رفتن به بخش بیمه تکمیلی عمر و حادثه، می توانند ضمن اطلاع از ۳ سطح بیمه نامه، نسبت به انتخاب یکی از سطوح و ثبت نام در آن اقدام نمایند. درحالیکه قبلا به شکل پیش فرض این پوشش بیمه ای برای همه بازنشستگان در نظر گرفته شده بود و افرادی که علاقه ای به استفاده از این خدمات بیمه ای نداشتند، می توانستند به درگاه الکترونیکی صندوق رجوع و انصراف خویش را اعلام کنند.
وی مهلت ثبت نام در این سامانه را تا ۲۵ اسفند سالجاری اعلام نمود و اظهار داشت: امیدواریم با استقبال بازنشستگان، بتوانیم از آغاز سال ۱۴۰۰ این پوشش بیمه ای را برقرار نماییم.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری همینطور از ارسال اطلاعات کامل و شرایط طرح های عرضه شده برای مدیران استانی صندوق و مسؤلان کانون های بازنشستگی سراسر کشور اطلاع داد و اضافه کرد: انتظار می رود از این طریق، امکان اطلاع رسانی دقیق و گسترده به اعضای کانون ها و بدنه جامعه بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری فراهم گردد و دیگر، جایی برای ابهام و یا طرح موضوعاتی چون اطلاع نداشتن بازنشستگان از محتوای قرارداد باقی نماند.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری ابراز امیدواری کرد که با مشارکت کانون های بازنشستگی سراسر کشور و اجرایی شدن پوشش بیمه تکمیلی عمر و حادثه، تجربه مثبتی به دست آید و فعالیتهای آینده صندوق در عرضه خدمات رفاهی و اجتماعی هم با مشارکت بیشتر بازنشستگان در روند تصمیم گیری و اجرا همراه شود.
مرتضایی فرد در ابتدای این جلسه هم گزارشی از روند پیگیری ها، جلسات و تماسهای مختلف با اعضای کانون های بازنشستگی که از سال ۱۳۹۷ برقراری بیمه عمر و حادثه با پوشش های بیشتر را پیگیری می کرده اند، عرضه داد.
به قول وی، شرکتهای بیمه ای مختلف به علت بالا بودن ضریب ریسک حاضر به پذیرش و امضای این قرارداد نشده اند و در نهایت، بیمه ملت که صندوق بازنشستگی کشوری سهامدار عمده آن است، حاضر شد بیمه عمر و حادثه و هم بیمه آتش سوزی را برای بازنشستگان و وظیه بگیران تحت پوشش صندوق برقرار کند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، در انتها مرتضایی فر ضمن تشکر از کانون های بازنشستگی کشوری به جهت توجه به امور در ارتباط با بازنشستگان، عنوان داشت که امید است با عنایت به خدمات بسیار مناسب این بیمه نامه، شرایط حد نصاب لازم برای شروع طرح از آغاز فروردین فراهم آید.
منبع:

1399/12/07
13:15:19
0.0 / 5
813
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان